Θύελλα Σαρακηνών-Εδεσσαϊκός 1-1 τελικό(live) | PellaNews

Θύελλα Σαρακηνών-Εδεσσαϊκός 1-1 τελικό(live)

Μείνετε συντονισμένοι με το pellanews.gr ώστε να ενημερώνεστε για το σκορ στο ντέρμπι της Πέλλας μεταξύ της Θύελλας Σαρακηνών και του Εδεσσαϊκού. Οι Σαρακηνοί θέλουν να συνεχίσουν την πολύ καλή πορεία τους ενώ η ομάδα του Ζουμπούλη επιθυμεί διακαώς τη νίκη για να αναρριχηθεί στην βαθμολογία.

Με καπνογόνο η είσοδος των ομάδων

Στην πρώτη επίθεση του αγώνα καλή ευκαιρία για Εδεσσαϊκό με μακρινό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή. Η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

Πιο δρατήριος δείχνει ο Εδεσσαϊκός στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων

Δείτε χαμένη ευκαιρία για τον Εδεσσαϊκό

Γκολ για τους Σαρακηνούς

Κόντρα στη ροή του αγώνα η Θύελλα κέρδισε πέναλτι στο 22ο λεπτό κι έκανε το 1-0

Η Θύελλα προηγείται ενώ η ομάδα του Πάρη Ζουμπούλη αυξάνει την πίεση της αναζητώντας την ισοφάριση

Καλή ευκαιρία για Εδεσσαϊκό στο 30 μετά από κόρνερ του Τούφα.

Αρχίζει και πατάει καλύτερα η Θύελλα Σαρακηνών

Στο 40ο λεπτό το σκορ παραμένει 1-0 υπέρ της Θύελλας ενώ στο γήπεδο ο αγώνας συνεχίζεται με βροχή

Φάουλ για τον Εδεσσαϊκό λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου

Στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες για την ανάπαυλα με την Θύελλα Σαρακηνών να προηγείται με 1-0 του Εδεσσαϊκού με πέναλτι από το 22΄

Ξεκίνησε το Β ημίχρονο

Στο 60ο λεπτό παραμένει το 1-0 με τους Σαρακηνούς να διαμαρτύρονται έντονα για οφσαιντ που έδωσε ο διαιτητής