Οι υποψήφιοι σύμβουλοι της Λαϊκής Συσπείρωσης Δήμου Σκύδρας | PellaNews

Οι υποψήφιοι σύμβουλοι της Λαϊκής Συσπείρωσης Δήμου Σκύδρας

Η Λαϊκή Συσπείρωση Σκύδρας με ξεκάθαρο στόχο την δυνατότητα έκφρασης και πάλης των δικαιωμάτων των λαϊκών νοικοκυριών και με την ελπίδα ότι την επόμενη μέρα των εκλογών θα μπορέσει να δώσει τη μάχη μέσα και έξω από το δημοτικό συμβούλιο από καλύτερη θέση και με βελτιωμένους τους πολίτικους συσχετισμους συγκρότησε αγωνιστικό ψηφοδέλτιο στο οποίο συμμετέχουν εργαζόμενοι στον ιδιωτικό και δημόσιο τομέα, αγρότες, επιστήμονες, νεολαίοι, αγωνιστές της εθνικής αντίστασης κ.α.

Ξεπερνώντας τις οποίες δυσκολίες και χωρίς να φοβόμαστε δεσμευόμαστε απέναντι στους δημότες της Σκύδρας για αγώνα ενάντια σε κάθε απόφαση που θα χειροτερεύει τη θέση μας, που θα πλήττει τα δικαιώματα και τις ανάγκες μας.

Καλούμε όλους τους συνδημότες μας να στηρίξουν, με την ψήφο τους στις επερχόμενες εκλογές, τους συνδυασμούς του ΚΚΕ στην Ευρωβουλή & την «Λαϊκή Συσπείρωση» στο Δήμο Σκύδρας και την Περιφέρεια Κ. Μακεδονίας, που είχαν έγκαιρα  προειδοποιήσει και αντιτάχθηκαν στις αντιλαϊκές πολιτικές σε όλα τα επίπεδα.

Η δήλωσή της «Λαϊκής Συσπείρωσης Σκύδρας»  περιλαμβάνει τους παρακάτω υποψήφιους :

ΣΟΥΜΕΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Υποψήφιος Δήμαρχος

          

  Εκλογική Περιφέρεια Μενηίδας

(Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι)

1. ΑΣΠΡΟΝΤΙΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Αγρότης)

2. ΚΙΣΤΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΑΒΡΙΗΛ        (Γεωπόνος)

3. ΛΑΖΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ(Αγρότης)

4. ΛΑΣΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΚΛΕΑΝΘΗ       (Αγρότης)

5. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ  (Ιδιωτικός Υπάλληλος)

6. ΣΟΛΟΜΩΝΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ (Συνταξιούχος ΙΚΑ)

7. ΤΕΡΖΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ    (Αγρότης- Μουσικός)

8. ΤΟΥΜΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ    (Συνταξιούχος ΙΚΑ)

      Εκλογική Περιφέρεια Σκύδρας

(Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι)

1. ΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ  (Αγρότης)

2. ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ   (Εκπαιδευτικός)

3. ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΣΟΛΩΝ  (Αγρότης)

4. ΚΑΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ(Δικηγόρος)

5. ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του ΘΕΟΧΑΡΗ(Ελευθ. Επαγγελματίας)

6. ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ(Συνταξιούχος ΙΚΑ)

7. ΜΠΑΚΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΪΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ     (Νοσ. Διοικητικός Υπάλληλος)

8. ΜΠΙΤΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ   (Συνταξιούχος ΙΚΑ)

9. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (Ελευθ. Επαγγελματίας- Αγρότης)

10. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΠΑΝΤΕΛΗ   (Φοιτήτρια)

11. ΠΑΠΟΥΤΣΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΑΛΙΝΑ) του ΙΩΑΝΝΗ    (Εκπαιδευτικός)

12. ΠΡΟΥΣΑΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ (Γεωπόνος)

13. ΠΡΟΥΣΑΝΙΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΙΟΡΔΑΝΗ  (ΠολιτικόςΜηχανικός)

14. ΠΡΟΥΣΑΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ     (Τεχνολόγος Γεωπόνος)

15. ΣΕΡΕΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ       (Ιδιωτικός Υπάλληλος)

16. ΣΚΡΙΤΖΟΒΑΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ  (Εκπαιδευτικός)

17. ΣΟΥΜΕΛΙΔΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ (ΜΑΓΔΑ) του ΙΩΑΝΝΗ  (Ιδιωτικός Υπάλληλος)

18. ΤΑΣΟΥΚΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ(Συνταξιούχος ΙΚΑ)

19. ΤΣΑΛΙΚΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ    (Συνταξιούχος ΙΚΑ)

20. ΤΥΠΟΥ ΑΘΗΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ  (Οικιακά)

21. ΤΥΠΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΓΩΓΟΥ   (Ιδιωτικός Υπάλληλος)

22. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΙΣΑΑΚ   (Αγρότης)

23. ΧΡΥΣΟΥΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ  (Ιδιωτικός Υπάλληλος)

Υποψήφιοι κοινοτικοί σύμβουλοι ΣΕΒΑΣΤΙΑΝΩΝ

  1. ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ   (Αρχαιολόγος)

  2. ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ  (Ιδιωτικός Υπάλληλος)

  3. ΤΣΙΤΛΑΚΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ  (Ελευθ. Επαγγελματίας- Αγρότης)

  4. ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ  (Αγρότης)               

  5. ΧΑΤΖΗΪΩΑΝΝΙΔΟΥ (ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΙΔΟΥ) ΕΛΕΝΗ του ΣΑΒΒΑ (Οικιακά)