Γλυκιά ήττα για τον Αλμωπό

Με πολλές αλλαγές παρατάχθηκε ο Αλμωπός απέναντι στον Πανσερραϊκό για τον τελευταίο εντός έδρας αγώνα της φετινής επιτυχημένης χρονιάς.  Σε μια ανάρτηση όπου ο κόσμος της Αριδαίας είχε την ευκαιρία να χειροκροτήσει τους παίκτες του Γιώργου Τυριακίδη

Ο Γιώργος Τυριακιδης ξεκίνησε με τους Παϊτέρη κάτω απο τα δοκάρια αλλά και τους Αδαμίδη, Ρουσσάκη, Καράμπελα, Παρασκευά, Γιαλαμούδη, Κερθι, Μπακούτση, Γιουκούδη, Πέττα και Ροβα.
Οι παίκτες του Αλμωπού μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και στα πρώτα λεπτά θα μπορούσαν να είχαν ανοίξει το σκορ με τους Γιουκούδη και Ρόβα. Ωστόσο ο Πανσερραϊκός προηγήθηκε στο 14ο λεπτό με αυτογκόλ. Μετά το γκολ του Πανσερραϊκού και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου ο Αλμωπός έψαξε το γκολ κυρίως με τον Ρόβα και τον Γιαλαμούδη.

Στο β ημίχρονο ο προπονητής της ομάδος του Αλμωπού πέρασε τους Κολλαρά και Ασλαμπαλογου βοηθώντας τον Αλμωπό να αποκτήσει την κατοχή, ενώ εκτός απο την κατοχή ο Αλμωπός αύξησε και την πίεση στην αντίπαλη άμυνα κυρίως με τους Ρόβα, Γιουκούδη και Γιαλαμούδη. Στο 80ο λεπτό ο Γιώργος Τυριακίδης περασε τον Τριανταφυλλάκη στην θέση του Γιαλαμούδη ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Γιουκούδης είχε μια υπέροχη κεφάλια που απέκρουσε με δυσκολία ο τερματοφύλακας του Πανσερραϊκου.

Ο Αλμωπός συνέχισε την πίεση ψάχνοντας το γκολ με τον Γιώργο Τυριακίδη να ρίχνει στην αναμέτρηση και τους Πατσιαβούρα και Λιριον Τσάνη. Ωστόσο πάρα τις κινήσεις του προπονητή και τις καλές στιγμές που είχε ο Αλμωπός το 0-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.