ΠΑΟΚ: 'Έπνιξε" τον Υδραϊκό και έμεινε ζωντανός για Ευρώπη

Ο «Δικέφαλος» ισοφάρισε σε 1-1 νίκες.

Ο ΠΑΟΚ έμεινε «ζωντανός» στη διεκδίκηση του ευρωπαϊκού εισιτηρίου για τη νέα σεζόν καθώς επικράτησε με 11-8 του Υδραϊκού στο Ποσειδώνιο.

Στο πρώτο οκτάλεπτο, ο ΠΑΟΚ έδωσε έμφαση σε άμυνα και επίθεση αντίστοιχα με αποτέλεσμα να διατηρήσουν την ισοπαλία μέχρι τη λήξη της περιόδου με 3-3 σκορ. Ωστόσο στο δεύτερο οκτάλεπτο, ο Υδραϊκος βρήκε κενά, προηγήθηκε και με σκορ 4-6 πήγε στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, οι παίκτες του Θοδωρή Χατζηθεοδώρου, δεν άφησαν στον αντίπαλο να βγάλει αντίδραση, ισοφάρισαν σε 6-6 και πήραν το προβάδισμα, κλείνοντας την περίοδο με 8-6. Με τον ίδιο ρυθμό και θέληση στην τελευταία περίοδο, οι παίκτες του ΠΑΟΚ διατήρησαν τον έλεγχο και το προβάδισμα, φτάνοντας στη νίκη με 11-8.

Ο «Δικέφαλος» ισοφάρισε σε 1-1 νίκες, στέλνοντας τη σειρά σε τρίτο παιχνίδι, όπου οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν για την κατοχύρωση της πέμπτης θέσης, αλλά και για την κατάκτηση του εισιτηρίου που οδηγεί στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

πηγή: sdna.gr