Ένα ακόμη τρίποντο για την Θύελλα Σαρακηνών | PellaNews

Ένα ακόμη τρίποντο για την Θύελλα Σαρακηνών

Του Κυριάκου Τσακιρίδη

Ένα ακόμα τρίποντο πέτυχε η πολύ φιλόδοξη Θύελλα Σαρακηνών που πέρασε από την έδρα του ΠΑΟΚ Αλεξανδρείας με 0-2.Το παιχνίδι ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τους πειρατές οι οποίοι αιφνιδίασαν και προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό,όταν το σουτ του Γιώργου Γαρύφαλλου κατέληξε στο παραθυράκι της εστίας του Θεοδώρου.Έπειτα η Θύελλα συνέχισε να δημιουργεί σωρεία ευκαιριών με σημαντικότερη του πρώτου ημιχρόνου το σουτ του Βαγγέλη Γεωργίου που κατέληξε στο δοκάρι. Στο 2ο ημίχρονο η κούραση έριξε τον ρυθμό του παιχνιδιού παρόλα αυτά η Θύελλα συνέχισε να δημιουργεί και κατάφερε να κλειδώσει την νίκη στο 75' όταν ο Ιωάννου που πέρασε λίγα λεπτά πριν στον αγωνιστικό χώρο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Τέλος η Θύελλα έχασε ακόμα μια ευκαιρία για 3ο γκολ όταν ο Σούκιας σε ένα εντυπωσιακό ψαλίδι δεν βρήκε την μπάλα καλά και έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 85'.Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 90' με ένα σουτ που πέρασε άουτ
Ο Κώστας Γαλτσίδης ξεκίνησε με τους:Τόλιος, Μαυρομιχάλης,Κιόρτσης, Μαντζανάς,Ρώσσης,Τράκας,Τσολακίδης,Γαρύφαλλος,Παπαδόπουλος,Βαβλιάκης,Γεωργίου ενώ αγωνίστηκαν και οι Τσόρμπας,Μπακαλούδης, Σούκιας,Μισαιλίδης, Ιωάννου