Έχασε ο Αλμωπος που μπαίνει σε περιπέτειες | PellaNews

Έχασε ο Αλμωπος που μπαίνει σε περιπέτειες

Φωτιά φαίνεται να παίρνει η ουρά της Football League μετά την ήττα του Αλμωπού Αριδαίας στην Κατερίνη απο τον Απόλλων Πόντου αλλα και την νίκη του Θεσπρωτου επι της Βέροιας

Την ήττα γνώρισε ο Αλμωπος στην Κατερίνη απο τον Απόλλων Πόντου. Η ομάδα της Αριδαίας ηττήθηκε μεβ3-1 στην Πιερία ενω βρέθηκε πίσω στο σκορ απο το Α ημιχρόνο με 2-0 έπειτα από τα γκολ του Απόλλωνα στο 11 και στο 36 αντίστοιχα. Στο Β ημίχρονο ο προοομητης του Αλμωπού πέρασε τον Θεόφιλο Κουρούπη δίνοντας ώθηση στην ομάδα του. Μάλιστα ο έμπειρος ποδοσφαιριστης εκτέλεσε και το κόρνερ για να μειώσει η ομάδα του σε 2-1. Ωστόσο με ενα τριτο γκολ στις καθυστερήσεις η ομάδα του Δημήτρη Καλαϊτζιδη σφράγισε την νίκη της με 3-1 και έφτασε στους 14 βαθμούς, εναν βαθμό λιγότερο απο τον Αλμωπό που έχει 15, όσους και η Τρίγλια.

Την ίδια στιγμη και ο Θεσπρωτός νίκησε την πρωτοπόρο Βέροια παίρνοντας βαθιά βαθμολογική ανασα.