Εδεσσαϊκός-- Α. Σ Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-1 τελικό(live) | PellaNews

Εδεσσαϊκός-- Α. Σ Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-1 τελικό(live)

Ο ιστορικός Εδεσσαϊκός θέλει να δώσει τέλος στα άτυχη αποτελέσματα.

Σημαντική αναμέτρηση σήμερα ανάμεσα στον Εδεσσαϊκό και στον Α. Σ Αναγέννηση Γιαννιτσών. Το pellanews βρίσκεται στο γήπεδο και θα σας μεταφέρει όλες τις σημαντικές στιγμές του αγώνα.

Για τον Εδεσσαϊκό ο Πάρης Ζουμπούλης παρεταξε τους Βασιλειάδη, Κασαπιδη, Κιόρτση, Πούπη, Χαραβητίδη, Πασσαλη, Καρατζαογλου, Τούφα, Μανιός, Τσολακίδη και Παντελίδη.

Για τα Γιαννιτσά ο Τίμος Καβακάς ξεκινά με τους

Τόλιο, Μπαμπαλής, Γγκαρακλιδη, Ζήση, Μουρίκι, Βουτσιά, Σουκλια, Καραμπά, Γαρυφαλο, Ταουσανη και Χατζη.

Αυτή την ώρα οι δύο ομάδες αλλά και οι διαιτητές βρίσκονται για ζέσταμα στον αγωνιστικό χώρο.

Αρκετός κόσμος στο γήπεδο της Έδεσσας

Ξεκίνησε η αναμέτρηση

Δυνατά μπήκαν οι δύο ομάδες παίζοντας σκληρό ποδόσφαιρο.

Συνεχείς οι διακοπές λόγω σκληρών μαρκαρισματων.

Στο 6ο λεπτό καλή ευκαιρία για τα Γιαννιτσά

Συνεχίζονται οι δυνατές μονομαχίες χωρίς ιδιαίτερες στιγμές.

Πολλά τα φάουλ στο χώρο της μεσαίας γραμμής.

Χωρίς γκολ οι δύο ομάδες κατευθύνονται στα αποδυτήρια για ημίχρονο. Μέχρι στιγμής στο παιχνίδι υπάρχει δύναμη και σκληρές μονομαχίες χωρίς όμως πολλές φάσεις για γκολ

Στο 80ο λεπτό άμεση απάντηση από τα Γιαννιτσά και ισοφάριση σε 1-1

Ο Εδεσσαϊκός άνοιξε το σκορ κι ενώ χάνει κι άλλη ευκαιρία για το 2-0 ο ΑΣ Γιαννιτσά φέρνει το ματς στα ίσια με το τελευταίο δεκάλεπτο γεμάτο αγωνία

Φωτιά έχει πάρει το παιχνίδι με τις ομάδες να αναζητούν το γκολ νίκης λίγο πριν την λήξη

Τέλος

Γκολ φάσεις και εντυπώσεις μοιράστηκαν Έδεσσσαϊκός και Γιαννιτσά στο ντέρμπι της Πέλλας

Εδεσσαϊκός-ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-1