Εύκολα το Μαυροβούνι κέρδισε τα Σεβαστειανά και περιμένει Παλαίφυτο (βίντεο-δηλώσεις) | PellaNews

Δεν αντιμετώπισε προβλήματα η Biosolid Δόξα ΦΕΣ Μαυροβουνίου στο απογευματινό τοπικό ματς του Δήμου Σκύδρας με τον ΑΣ Σεβαστειανά 2018 και κέρδισε με 2-1. Καλύτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα η ομάδα του Χρήστου Μεσημερλή άνοιξε το σκόρ στο 11ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του σπεσιαλίστα Παλάνη. Η ομάδα των Σεβαστειανών που είχε πάθος και διάθεση και την υποστήριξη δεκάδων οπαδών της ισοφάρισε με τον Χατζηδημήτρη στο 22ο λεπτό με το γκολ να πανηγυρίζεται  έντονα. Η χαρά όμως δεν διήρκησε πολύ και 4 λεπτά αργότερα, στο 26ο λεπτό ο Αλμαλής διαμόρφωσε το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ. Το Μαυροβούνι αν κι έμεινε με 10 παίκτες λόγω κόκκινης που δέχτηκε ο Παπαηλίας στο 44ο λεπτό δεν απειλήθηκε με αποτέλεσμα να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας με 40 βαθμούς και αναμένοντας την επόμενη αγωνιστική στην οποία φιλοξενεί τον δεύτερο Άρη Παλαιφύτου (κέρδισε σήμερα τη Ραχώνα με 4-0 κι έχει 36 βαθμούς) σ’ ένα ματς που πιθανότατα θα κρίνει και την πρωτιά.

Δείτε γκολ και φάσεις από τον αγώνα μια προσφορά της Biosolid

Biosolid σημαίνει οργανικό προϊόν, Compost, χωρίς χημικά πρόσθετα. Κατάλληλα βελτιωτικά εδάφους για οργανικές και βιολογικές καλλιέργειες.

Παρακολουθήστε τις δηλώσεις του προέδρου του Μαυροβουνίου Χρήστου Καραντίνα καθώς και του προπονητή Μεσημερλή

Κινήσεις σε όλα τα επίπεδα από το Μαυροβούνι

Η φετινή πορεία της Δόξας Μαυροβουνίου μόνο τυχαία δεν μπορεί να χαρακτηριστεί. Ο πρόεδρος κ. Χρήστος Καραντίνας, γνωστός ως Λουτσέσκου, συνεχώς προσπαθεί να οργανώσει όσο καλύτερα γίνεται τον σύλλογο. Μια μεγάλη επιτυχία είναι η προ ολίγων εβδομάδων χορηγία της γνωστής εταιρείας Biosolid η οποία δίνει «φτερά» στην Δόξα και ενισχύει ουσιαστικά την ομάδα. Το ρεπορτάζ της Πέλλαnews λέει ότι η Δόξα ΦΕΣ Μαυροβουνίου έχει μετατραπεί σε Biosolid Δόξα ΦΕΣ Μαυροβουνίου με την εταιρεία και τον πρόεδρο να κάνουν πολλά σχέδια για το μέλλον. Νεότερη εξέλιξη και η απόκτηση του νεαρού και ταλαντούχου ποδοσφαιριστή, Χάρη Σαββαντόγλου. Ο ποδοσφαιριστής που αγωνίζεται στην θέση του αριστερού εξτρέμ ξεκίνησε από Φλαμουριά και εδώ και μια πενταετία αγωνιζόταν στον Ορφέα Ριζαρίου ενώ ο νεαρός αποτελούσε το "μήλο της έριδος" για πολλά σωματεία. Ο πρόεδρος όμως, κ. Καραντίνας κατάφερε να τον πείσει και να τον φέρει στο Μαυροβούνι. Η κίνηση αυτή δείχνει ότι παρά την πρώτη θέση της Biosolid Δόξα Μαυροβουνίου δεν υπάρχει εφησυχασμός και η διοίκηση κοιτάει και την επόμενη μέρα.