Η γκολάρα του Σπυρίδη δεν ήταν αρκετή για τη Δάφνη-ισοπαλία με τον Άγιαξ (δείτε όλα τα στιγμιότυπα του αγώνα) | PellaNews

Αν και προηγήθηκε με τον Σπυρίδη στο 17ο λεπτό -με γκολάρα- ο ΠΑΟΔ Δάφνης δεν κατάφερε να φύγει με νικηφόρο αποτέλεσμα μιας και η οπισθοχώρηση της στο δεύτερο ημίχρονο αποδείχτηκε μοιραία δεχόμενη και το γκολ της ισοφάρισης στο 70ο λεπτό από τον Φερχάτι.

Ένα γκολ που... άφησε τους φιλοξενούμενους με 10 παίκτες (αποβλήθηκε για τους πανηγυρισμούς) αλλά ακόμη κι έτσι είχαν την υπεροχή με το δεύτερο ημίχρονο να τους ανήκει.

Μοιρασμένα λοιπόν τα συναισθήματα μεταξύ Δάφνης και Άγιαξ Πέλλας με το 1-1 να αφήνει μια πικρή γεύση και στα δύο στρατόπεδα.