Με χατ τρικ του Βαρβαρέντση εύκολα το Μαυροβούνι κέρδισε το Δροσερό 5-0 | PellaNews

Με χατ τρικ του Βαρβαρέντση εύκολα το Μαυροβούνι κέρδισε το Δροσερό 5-0

Συνεχίζει τα νικηφόρα αποτελέσματα η Δόξα Μαυροβουνίου και σ’ ένα εύκολο απόγευμα επικράτησε με 5-0 τον Μ. Αλέξανδρο Δροσερού. Εντυπωσιακός ο Βαρβαρέντσης πέτυχε χατ τρικ (22ο, 33ο και 57ο λεπτό) ενώ τον πίνακα των σκόρερ συμπλήρωσαν οι Αποστολούδας στο 61ο λεπτό και ο Ιωσηφίδης στο 84ο λεπτό. Στην διάρκεια του ματς οι φιλοξενούμενοι δεν απείλησαν σχεδόν καθόλου την Δόξα παρά μόνο στο τέλος του παιχνιδιού και συγκεκριμένα στο 88ο λεπτό όπου και κέρδισαν πέναλτι. Ο νεαρός όμως τερματοφύλακας του Μαυροβουνίου (που προκάλεσε το πέναλτι) δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και απέκρουσε το σουτ του Μπάσου από τα 11 μέτρα κερδίζοντας τις εντυπώσεις και τα χειροκροτήματα του κόσμου.