Νίκες για τις ομάδες μας! | PellaNews

Νίκες για τις ομάδες μας!

Με νίκες συνέχισαν οι ομάδες του νομού μας στο πρωτάθλημα της Γ εθνίκης.

Ο Εδεσσαικός που υποδεχόνταν τον Μελιτέα Μελίκης στο Δημοτικό Στάδιο Έδεσσας δεν συνάντησε ιδιαίτερη αντίσταση και επικράτησε εύκολα με 3-0. Τα γκολ για την ομάδα της Έδεσσας σημειώθηκαν στο Α ημίχρονο. στο 26′ Παπαδημητρίου άνοιξε το σκορ ενώ στο 38′ ο  Λαφαζανίδης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδος του. Τέλος στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Μεταξάς ευστόχησε σε χτύπημα πέναλντι. Στο Β ημίχρονο οι παίκτες του Εδεσσαϊκού έκαναν συντήρηση δυνάμεων.

Εύκολο απόγευμα είχε και ο Αλμωπός Αριδαίας στο αμύνταιο που συνέτριψε με 1-4 τον τοπικό Ερμή. Τα γκόλ για την ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη πέτυχαν οι  Τζημογιάννης,  Ασλαμπάλογλου,  Στογιαννίδης και  Σαμαρόπουλος.

Τελος ο ΑΣ Γιαννιτσών υπέταξε τον Ολυμπιακό Κυμίνων με 2-0. Το σκορ για την ομάδα των Γιαννιτσών άνοιξε ο Θεοδωρίδης στο 39ο λεπτό ενώ τη νίκη της ομαδος σφράγησε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Χουσεΐνογλου.

Αναλυτικά τα αποτέλσματα του 2ου ομίλου της Γ εθνικής:

ΠΑΟ Κουφαλίων – Αγροτικός Αστέρας 0-0
Εδεσσαϊκός – Μελιτέας Μελίτης 3-0 (26′ Παπαδημητρίου, 38′ Λαφαζανίδης, 45+ Μεταξάς πεν)
ΑΣ Γιαννιτσά – Ολυμπιακός Κυμίνων 2-0 (39′ Θεοδωρίδης, 90+ Χουσεΐνογλου)
Νίκη Αγκαθιάς – Βέροια 0-0
Μακεδονικός – Άρης Παλαιοχωρίου 1-1 (3′ Τσουκάνης / 55′ Κεφαλάς)
Ερμής Αμυνταίου – Αλμωπός Αριδαίας 1-4 (17′ Τσολάκης / 41′ Τζημογιάννης, 52′ Ασλαμπάλογλου, 59′ Στογιαννίδης, 73′ Σαμαρόπουλος)
ΠΟ Τρίγλιας – ΑΠΕ Λαγκαδά 1-0 (αυτογκόλ)