Νίκη για Αλμωπό επί της Τρίγλιας-Στο "Χ" έμεινε ο Εδεσσαϊκός εκτός έδρας-Αναβολή του αγώνα των Γιαννιτσών | PellaNews

Νίκη για Αλμωπό επί της Τρίγλιας-Στο "Χ" έμεινε ο Εδεσσαϊκός εκτός έδρας-Αναβολή του αγώνα των Γιαννιτσών

 

Ο Αλμωπός Αριδαίας τα κατάφερε απέναντι στην Τρίγλια κερδίζοντας την με 2-0, ενώ ο Εδεσσαϊκός απέσπασε το Χ απο τον Αγροτικό Αστέρα εκτός έδρας. Ο αγώνας του ΑΣ Γιαννιτσά με τον Μελιτέα Μελίτης ανεβλήθη, λόγω κακής κατάστασης του αγωνιστικού χώρου. Ο ΑΣ έχει να παίξει μπάλα απο τις 15 Δεκεμβρίου, και πάλι έμεινε "κρύος" μ' αυτήν την αναβολή. Όπως και να 'χει την ερχόμενη Τετάρτη(23/1) Αλμωπός και ΑΣ Γιαννιτσά θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους, ενώ ο αναβληθέν αγώνας με τον Μελιτέα ίσως δοθεί στις 30 Ιανουαρίου(όπως αναφέρεται από την ΕΠΟ ως μια πρώτη σκέψη). Ακολουθεί και το ντέρμπι του ΑΣ με τον Εδεσσαϊκό, στα Γιαννιτσά(27/1).  

Να δούμε τώρα αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής σε όλους τους Ομίλους:

1ος όμιλος

15η αγωνιστική

ΑΕ Καλαμπακίου – Νέστος Χρυσούπολης 1-2

Αετός Ορφανού – ΠΑΟΚ Κοσμίου 3-0

Αλέξανδρος Κιλκίς – Ορφέας Ξάνθης 2-1

Απόλλων Παραλιμνίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-0

Άρης Αβάτου – Ασπίδα Ξάνθης 1-0

Κεραυνός Πέρνης – Καβάλα 0-2

Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 5-2

Επόμενη Αγωνιστική (27/1)

Ασπίδα Ξάνθης- Πανσερραϊκός

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νέστος Χρυσούπολης

Εθνικός Σιδηροκάστρου – Αετός Ορφανού

Καβάλα – Άρης Αβάτου

Κεραυνός Πέρνης – Απόλλων Παραλιμνίου

Ορφέας Ξάνθης – ΑΕ Καλαμπακίου

ΠΑΟΚ Κοσμίου – Αλέξανδρος Κιλκίς

2ος όμιλος

15η αγωνιστική

Αγροτικός Αστέρας – Εδεσσαϊκός 0-0

Αλμωπός Αριδαίας – Τρίγλια 2-0

Άρης Παλαιοχωρίου – Ερμής Αμυνταίου 3-2

Βέροια – Μακεδονικός 3-1

Μελιτέας Μελίτης – Γιαννιτσά Αναβλήθηκε

Ολυμπιακός Κυμίνων – Νίκη Αγκαθιάς 0-1

ΠΑΟ Κουφαλίων – ΑΠΕ Λαγκαδά 1-0

Επόμενη Αγωνιστική (27/1)

Αλμωπός Αριδαίας – ΠΑΟ Κουφαλίων

ΑΠΕ Λαγκαδά – Άρης Παλαιοχωρίου

Γιαννιτσά – Εδεσσαϊκός

Ερμής Αμυνταίου – Ολυμπιακός Κυμίνων

Μακεδονικός – Μελιτέας Μελίτης

Νίκη Αγκαθιάς – Αγροτικός Αστέρας

Τρίγλια – Βέροια

3ος όμιλος

15η αγωνιστική

Αχέροντας Καναλακίου – Κρόνος Αργυράδων 1-0

Γρεβενά Αεράτα – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας Αναβλήθηκε

Θεσπρωτός – Τηλυκράτης 0-1

Μακεδονικός Σιάτιστας – Θρίαμβος Σερβιανών Αναβλήθηκε

Μακεδονικός Φούφα – Λευκίμμη Αναβλήθηκε

Ναυπακτιακός – Σούλι Παραμυθιάς 2-1

Ρεπό: Φλωριάδα

Επόμενη Αγωνιστική (27/1)

Θεσπρωτός – Μακεδονικός Φούφα

Θρίαμβος Σερρβιανών – Σούλι Παραμυθιάς

Κρόνος Αργυράδων – Μακεδονικός Σιάτιστας

Λευκίμμη – Φλωριάδα

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Ναυπακτιακός

Τηλυκράτης – Αχέροντας Καναλακίου

Ρεπό: Γρεβενά Αεράτα

4ος όμιλος

15η αγωνιστική

Αλμυρός – Φωκικός 0-0

ΑΟ Σελλάνων – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1

Απόλλων Μακρυχωρίου – Θησέας Αγριάς 1-2

Αστέρας Ιτέας – Πιερικός 2-1

Μετέωρα Καλαμπάκας – Ολυμπιακός Βόλου 2-0

Νίκη Βόλου – Στυλίδα 7-0

Οικονόμος Τσαριτσάνης – Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 α.α.

Επόμενη Αγωνιστική (27/1)

Αναγέννηση Καρδίτσας – Μετέωρα Καλαμπάκας

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Αλμυρός

Θησέας Αγριάς – Αστέρας Ιτέας

Νίκη Βόλου – ΑΟ Σελλάνων

Πιερικός – Ολυμπιακός Βόλου

Στυλίδα- Απόλλων Μακρυχωρίου

Φωκικός – Οικονόμος Τσαριτσάνης

5ος όμιλος

15η αγωνιστική

Ατρόμητος Πειραιά – Αμπελακιακός 1-1

Ατσαλένιος – ΟΦ Ιεράπετρας 3-2

Επισκοπή – Προοδευτική 0-1

Ιωνικός – Γιούχτας 0-0

Νεάπολη – Κερατσίνι 2-3

Παλαιόχωρα – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-2

Ρεπό: Εθνικός

Επόμενη Αγωνιστική (27/1)

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΟΦ Ιεράπετρας

Αμπελακιακός – Εθνικός

Γιούχτας – Παλαιόχωρα

Κερατσίνι – Ιωνικός

Νεάπολη – Ατρόμητος Πειραιά

Προοδευτική – Ατσαλένιος

Ρεπό: Επισκοπή

6ος όμιλος

15η αγωνιστική

Διαγόρας Ρόδου – Αχαρναϊκός 1-0

Θύελλα Ραφήνας – Αστέρας Αμαλιάδας 3-0

Ιάλυσος Ρόδου – Παναιγιάλειος 3-0

Νίκη Τραγανού – Παλληνιακός 2-2

Πανηλειακός – Φοίβος Κρεμαστής 2-0

Πανμοβριακός Ριόλου – ΠΑΟ Βάρδας 1-1

Ρεπό: Διαγόρας Βραχνέϊκων

Επόμενη Αγωνιστική (27/1)

Αστέρας Αμαλιάδας – Φοίβος Κρεμαστής

Αχαρναϊκός – Διαγόρας Βραχνέϊκων

Ιάλυσος Ρόδου – Διαγόρας Ρόδου

Παλληνιακός – Θύελλα Ραφήνας

Παναιγιάλειος – Νίκη Τραγανού

ΠΑΟ Βάρδας – Πανηλειακός

Ρεπό: Πανμοβριακός Ριόλου

7ος όμιλος

14η αγωνιστική

Αιγάλεω – Άγιοι Ανάργυροι 2-1

Αιολικός – Κόρινθος 4-0

Ηλυσιακός – Πανθηραϊκός 1-1

Θύελλα Καμαρίου – Απόλλων Ερέτριας 3-0

Καλλιθέα – Χαραυγιακός 1-1

Χαλκίδα – Άγιος Ιερόθεος 0-2

Επόμενη Αγωνιστική (27/1)

Άγιοι Ανάργυροι – Θύελλα Καμαρίου

Άγιος Ιερόθεος – Αιολικός

Κόρινθος – Καλλιθέα

Πανθηραϊκός – Αιγάλεω

Χαλκίδα – Ηλυσιακός

Χαραυγιακός – Απόλλων Ερέτριας

8ος όμιλος

15η αγωνιστική

Αμβρυσσέας Διστόμου – Ένωση Πελλάνας/ Καστορείου 0-1

ΑΟ Εικοσιμίας – Ασπρόπυργος 0-4

ΑΟ Υπάτου – Παναργειακός 0-1

Αστέρας Βλαχιώτη – Καλαμάτα 1-0

Ένωση Ερμιονίδας – Μανδραϊκός 3-0

Ένωση Λέρνας – Παναρκαδικός 3-0

Πάμισος Μεσσήνης – Καταστάρι Αναβλήθηκε

Επόμενη Αγωνιστική (27/1)

Ασπρόπυργος – Παναργειακός

Ένωση Λέρνας – Ένωση Ερμιονίδας

Ένωση Πελλάνας/ Καστορείου – ΑΟ Υπάτου

Καλαμάτα – ΑΟ Εικοσιμίας

Καταστάρι – Αμβρυσσέας Διστόμου

Μανδραϊκός – Πάμισος Μεσσήνης

Παναρκαδικός – Αστέρας Βλαχιώτη