Οδυνηρός αποκλεισμός για την Αναγέννηση Γιαννιτσών | PellaNews

Οδυνηρός αποκλεισμός για την Αναγέννηση Γιαννιτσών

Αποκλεισμός για την Αναγέννηση στα Γιαννιτσά.

Ούτε η Αναγέννηση κατάφερε να εκμεταλλευτεί το πλεονέκτημα της έδρας,καθώς ηττήθηκε από τον Άρη Αβάτου με 1-2.Παρότι η ομάδα του Γιάννη Γυριχίδη άνοιξε νωρίς το σκορ,όταν στο 7' ο Μυλωνάς έγραψε το 1-0 με κοντινή προβολή,η ομάδα του Αβάτου έδειξε χαρακτήρα,ισοφάρισε στο 24' όταν σε λάθος γύρισμα του Ιωσηφίδη ο Γκέκας εκτέλεσε τον Καραογλανίδη για την ισοφάριση,ενώ πήρε κεφαλή στο σκορ όταν ο Βαφειάδης έγραψε μόνος του μέσα από την μικρή περιοχή με πλασέ το 1-2.Η Αναγέννηση είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει στο τέλος,όταν μετά από χέρι ο διαιτητής καταλόγισε την αισχάτη των ποινών,αλλά ο Κυζιρίδης στο 4' λεπτό των καθυστερήσεων έστειλε την μπάλα αουτ και έχασε την ευκαιρία.
Για την Αναγέννηση ξεκίνησαν οι :Καραογλανίδης, Πλατσιώτας Σ., Γαλούπης, Μπαμπαλής, Ιωσηφίδης, Ξανθόπουλος, Χατζηαλεξιάδης, Μυλωνάς, Κατηριάδης, Χαραβητίδης και Πρέτσι