ΠΑΣ Σκύδρα-Ποντιακή Νεολαία Κρύας Βρύσης 1-3 | PellaNews

ΠΑΣ Σκύδρα-Ποντιακή Νεολαία Κρύας Βρύσης 1-3

Με ήττα έκλεισε τις υποχρεώσεις στην έδρα της η ομάδα του ΠΑΣ Σκύδρα στον Σαββατιάτικο αγώνα απέναντι στην Ποντιακή Νεολαία Κρύας Βρύσης με σκορ 1-3.

Οι γηπεδούχοι παρατάχτηκαν με τους νεαρούς παίκτες της ομάδος εξαιτίας ανειλημένων επαγγελματικών υποχρεώσεων βασικών παικτών της.

Στον αντίποδα οι φιλοξενούμενοι του Δημήτρη Βοτάρη αντιμετώπισαν τους αντιπάλους με σοβαρότητα και αν και στο πρώτο ημίχρονο δυσκολεύτηκαν να βρουν δίχτυα στην επανάληψη καθάρισαν το παιχνίδι με περισσή άνεση.

Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχαν στο 42' ο Χ.Ελευθερίου το 0-1. . Στο 55' ο Γιώργος Ελέζι το 0-2 και ο Άγγελος Σκαπέρδας στο 70' το 0-3.

Το μοναδικό γκολ των γηπεδούχων πέτυχε ο Μιχάλης Αλμπάνης στο 85'. Τελικό σκορ του αγώνα 1-3.

Η διαιτησία του αγώνα ήταν των Ατζαμιδάκη, Αρέστη, Αποστολούδα.

ΠΑΣ ΣΚΥΔΡΑ Χατζηνικολάου, Φαντίδης, Ν.Φαντίδης, Σ. Λεκάκης, Κουκούλης, Σέχι Αλμπάνης, Μούτσα, Παπαδόπουλος, Χατζηγεωργίου, Στοικάκης

ΠΟΝΤΙΑΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ Καρακούτσης, Μέμας, Μπούσος, Μιχαηλίδης, Ελευθερίου Γ., Ξανθόπουλος, Παπαχρήστου, Ελέζι, Ελευθερίου, Χ. Σκαπέρδας, Ελευθεριάδης