1o ΕΠΑΛ Γιαννιτσών-1ο Βραβείο στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Δημιουργικής Κατασκευής του Make A Wish
Το 1ο ΕΠΑΛ Γιαννιτσών συμμετείχε και κατέκτησε την 1η θέση στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Δημιουργικής Κατασκευής του Make A Wish, στο πλαίσιο του προγράμματος Αστέρι της Ευχής. Μαθητές και μαθήτριες από όλη την Ελλάδα εμπνεύστηκαν από το επετειακό αστέρι και το έργο του οργανισμού και έφτιαξαν τις δικές τους συλλογικές δημιουργίες. Οκτώ μαθητές του τμήματος Α4 σε συνεργασία με τους καθηγητές κ.Γεωργούδη Ασάνω, κ.Μόσχου Κλεάνθη, κ.Παπαδόπουλο Ιορδάνη στο πλαίσιο του μαθήματος Ζώνη Δημιουργικών Δραστηριοτήτων έκαναν την ιδέα τους πράξη με αποτέλεσμα τη βράβευση της κατασκευής στην 1η θέση στην συγκεκριμένη κατηγορία.
"Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και στους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας" δήλωσε ο Δ/ντης κ. Μπαλούκας Ιωάννης
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
-
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν θα παίρνει αποφάσεις «σύντομα»
26 Ιουλίου 2024 -
Στο Αρσένι η Μαρία Παπαδοπούλου
26 Ιουλίου 2024 -
Χανιά: Εντοπίστηκε φυτεία 830 δενδρυλλίων κάνναβης
26 Ιουλίου 2024
ΣΧΟΛΙΑ