2ο ΓΕΛ Έδεσσας: Βράβευση από τον Σύλλογο Καρκινοπαθών
Τη Δευτέρα 29-1-2024 η πρόεδρος του Συλλόγου Καρκινοπαθών Έδεσσας και περιχώρων κ. Δανάη Τριγωνάκη επισκέφτηκε το σχολείο προκειμένου να βραβεύσει τους μαθητές και μαθήτριες που διοργάνωσαν το φιλανθρωπικό bazaar των Χριστουγέννων. Υπενθυμίζεται ότι εκείνη η δράση είχε φιλανθρωπικό χαρακτήρα και απέφερε ένα σημαντικό χρηματικό ποσό, το μεγαλύτερο μέρος του οποίου προσφέρθηκε στον Σύλλογο Καρκινοπαθών της πόλης.
Η κ. Τριγωνάκη ευχαρίστησε θερμά τη μαθητική κοινότητα του 2ου ΓΕΛ Έδεσσας και επέδωσε αναμνηστικό έπαινο στα παιδιά που οργάνωσαν τη δράση. Τόνισε την ιδιαίτερη σημασία του εθελοντισμού και της φιλανθρωπίας και κάλεσε τους μαθητές να συνεχίσουν να είναι ευαισθητοποιημένοι και να αναλαμβάνουν ανάλογες πρωτοβουλίες σε όλη τη διάρκεια της ζωής τους.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
-
Οι Ολυμπιακοί Αγώνες 2024 άρχισαν!
27 Ιουλίου 2024 -
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν θα παίρνει αποφάσεις «σύντομα»
26 Ιουλίου 2024 -
Στο Αρσένι η Μαρία Παπαδοπούλου
26 Ιουλίου 2024 -
Χανιά: Εντοπίστηκε φυτεία 830 δενδρυλλίων κάνναβης
26 Ιουλίου 2024
ΣΧΟΛΙΑ