Αρχιερατικός Εσπερινός στο Μεσημέρι Έδεσσας
![Αρχιερατικός Εσπερινός στο Μεσημέρι Έδεσσας Αρχιερατικός Εσπερινός στο Μεσημέρι Έδεσσας](https://www.pellanews.gr/portal-img/single_article/66/fb-img-1679166231927.jpg?crop=1030,559,0,390)
Η Εκκλησία μας τιμάει την Ύψωση του Τιμίου Σταυρού και στο Μεσημέρι Έδεσσας τελέστηκε το απόγευμα Αρχιερατικός Εσπερινός στον οποίο χοροστατήσε ο Μητροπολίτης Εδέσσης Πέλλης και Αλμωπίας κ.κ Ιωήλ μαζί με άλλους ιερείς της Μητροπόλεως..
![fb-img-1679166226792.jpg](/image/original/66/fb-img-1679166226792.jpg)
Ανάμεσα στους πιστούς που παραβρέθηκαν στον πανηγυρικό εσπερινό ήταν και ο Αντιπεριφερειάρχης Πέλλας Ιορδάνης Τζαμτζής μαζί με την αντιδήμαρχο Έδεσσας Μαρουλα Κατσάρα Βλάχου. Τόσο ο Ιορδάνης Τζαμτζής όσο και η Μαρούλα Κατσάρα Βλάχου είναι ιδιαίτερα ευσεβείς.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
-
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν θα παίρνει αποφάσεις «σύντομα»
26 Ιουλίου 2024 -
Στο Αρσένι η Μαρία Παπαδοπούλου
26 Ιουλίου 2024 -
Χανιά: Εντοπίστηκε φυτεία 830 δενδρυλλίων κάνναβης
26 Ιουλίου 2024
ΣΧΟΛΙΑ