close search results icon

Άρης από ατσάλι σε ματσάρα με την ΑΕΚ

Ένας Άρης από ατσάλι, αυτή είναι η ομάδα του Άκη Μάντζιου.

Ο Έλληνας τεχνικός του Άρη ξεκίνησε την αναμέτρηση με πολλές αλλαγές αλλά έδειξε πως είναι μια ομάδα από ατσάλι που κατάφερε όχι μόνο να επανέλθει δύο φορές στην αναμέτρηση αλλά και να δείξει μέταλλο απέναντι και σε μια κακή αν όχι εχθρική διαιτησία

Οι παίκτες του Άρη, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ,  άδικα μεν αλλά βρέθηκαν,  όχι μόνο ισοφάρισαν πριν το τέλος του ημιχρόνου αλλά και προηγήθηκαν στις αρχές του Β'. Η ΑΕΚ κατάφερε να ξανά πάρει κεφάλι στο σκορ με 2-3, όμως ο Άκης Μάντζιος και τα παλικάρια του δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη με τον Άρη να ισοφαρίζει στα τελευταία λεπτά

Ο Άρης σήμερα έδειξε πως είναι μια ομάδα που παίζει πάντα για τη νίκη και δεν παίζει φιλικά για να κάνει "ζημιά" σε άλλους όπως βλέπουμε κατά καιρούς στο ελληνικό πρωτάθλημα.