Δήμος Σκύδρας: Ημέρα περιβάλλοντος σήμερα αλλά με ανεξέλεγκτες χωματερές και καύση φυτοφαρμάκων!
Παγκόσμια ημέρα περιβάλλοντος σήμερα και οι δηλώσεις ευαισθητοποίησης υπέρ της σπουδαιότητας και αναγκαιότητας να λειτουργήσει ο άνθρωπος με φιλοπεριβαλλοντικά αισθήματα είναι στην πρώτη γραμμή της επικαιρότητας. Μην πάτε όμως μακρυά και πέρα από τις διανθισμένες εκθέσεις των ανθρώπων με εξουσία, που αν έγραφαν έκθεση στις πανελλαδικές με θέμα το περιβάλλον θα αρίστευαν, δείτε την πραγματικότητα μέσα από τις δύο χαρακτηριστικές φωτογραφίες που σας παραθέτουμε παρακάτω.
Καύση κενών συσκευασιών φυτοφαρμάκων σε σημείο υδροληψίας στα Καλύβια Δ. Σκύδρας πριν από δύο ημέρες, το Σάββατο 3 Μαΐου 2023
Ανεξέλεγκτη χωματερή στην Καλή Μενηίδος...αποτελεί μόνιμη κατάσταση
Καλό είναι οι πολιτικοί, οι Δήμαρχοι, οι αυτοδιοικητικοί όταν γράφουν για το περιβάλλον να δείχνουν αυτές τις εικόνες και όχι τα πρόσωπα τους. Να παρουσιάζουν την πραγματικότητα διότι...ναι... δε φταίνε μόνον αυτοί που επιτρέπουν τη διαιώνιση αυτής της κατάστασης αλλά και όλοι οι συμπολίτες τους που δε νοιάζονται.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
-
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν θα παίρνει αποφάσεις «σύντομα»
26 Ιουλίου 2024 -
Στο Αρσένι η Μαρία Παπαδοπούλου
26 Ιουλίου 2024 -
Χανιά: Εντοπίστηκε φυτεία 830 δενδρυλλίων κάνναβης
26 Ιουλίου 2024
ΣΧΟΛΙΑ