Γαλατάδες: Εκπληκτική οργάνωση! - Με μεγάλη επιτυχία το 1ο "Τουρνουά Αναπτυξιακών Ηλικιών" Πέλλας-Ημαθίας
Από 8 έως 15 ετών αθλητές σε μια γιορτή του αθλητισμού.
![Γαλατάδες: Εκπληκτική οργάνωση! - Με μεγάλη επιτυχία το 1ο "Τουρνουά Αναπτυξιακών Ηλικιών" Πέλλας-Ημαθίας Γαλατάδες: Εκπληκτική οργάνωση! - Με μεγάλη επιτυχία το 1ο "Τουρνουά Αναπτυξιακών Ηλικιών" Πέλλας-Ημαθίας](https://www.pellanews.gr/portal-img/single_article/97/1-l4i6X.jpg)
ΤΟΥ ΠΑΥΛΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
Με επιτυχία εξελίχθηκε το 1ο Τουρνουά Αναπτυξιακών Ηλικιών Πέλλας Ημαθίας, που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της τοπικής κοινότητας Γαλατάδων.
Εκπληκτική η οργάνωση, αξίζουν πραγματικά θερμά συγχαρητήρια στους διοργανωτές, με τη συμμετοχή αθλητών ηλικιών από 8 ετών και άνω, σε μια πραγματική γιορτή του αθλητισμού για την οποία οι πάντες ευχόντουσαν να μεγεθυνθεί και να αναπτυχθεί.
![2-QD2bZ.jpg](/image/original/97/2-QD2bZ.jpg)
![3-OOFu0.jpg](/image/original/97/3-OOFu0.jpg)
![4-oM4fo.jpg](/image/original/97/4-oM4fo.jpg)
![6-zyBZO.jpg](/image/original/97/6-zyBZO.jpg)
![7-aDZnR.jpg](/image/original/97/7-aDZnR.jpg)
![8-nmXik.jpg](/image/original/97/8-nmXik.jpg)
![10-pc1I3.jpg](/image/original/97/10-pc1I3.jpg)
![13.jpg](/image/original/97/13.jpg)
Τα παιχνίδια ήταν πολλά, οι εναλλαγές γίνονται ανά 20 λεπτά, με τη ροή των αγώνων να δημιουργεί πρόσθετο και συνεχές ενδιαφέρον στο πρόγραμμα που υπήρχε και το οποίο έμεινε μέχρι τέλους.
![14.jpg](/image/original/97/14.jpg)
![15.jpg](/image/original/97/15.jpg)
![16.jpg](/image/original/97/16.jpg)
![18-Q0oz0.jpg](/image/original/97/18-Q0oz0.jpg)
![19.jpg](/image/original/97/19.jpg)
Φυσικά όλα αυτά κατέληξαν στις απονομές κυπέλλων και μεταλλίων. Η ανταμοιβή του αθλητισμού, το... "έπαθλον" άλλωστε!
![17-i6qSX.jpg](/image/original/97/17-i6qSX.jpg)
![20.jpg](/image/original/97/20.jpg)
Πολλά τα πρόσωπα τόσο στον αθλητικό χώρο όσο και στο κομμάτι των επισήμων, που παρευρέθηκαν και πέρασαν κατά τη διάρκεια του Τουρνουά που ξεπέρασε τις 5 ώρες! Ενδεικτικά:
![11.jpg](/image/original/97/11.jpg)
![12.jpg](/image/original/97/12.jpg)
![438124996-1624641418337171-8778615101223621796-n.jpg](/image/original/97/438124996-1624641418337171-8778615101223621796-n.jpg)
![441044826-1131379968150068-1518109048523636916-n.jpg](/image/original/97/441044826-1131379968150068-1518109048523636916-n.jpg)
![441046807-8394377470577120-6710411682093709862-n.jpg](/image/original/97/441046807-8394377470577120-6710411682093709862-n.jpg)
![441064049-2500561423449297-8904115524304102771-n.jpg](/image/original/97/441064049-2500561423449297-8904115524304102771-n.jpg)
![441073586-1155195635501018-4419118208882007281-n.jpg](/image/original/97/441073586-1155195635501018-4419118208882007281-n.jpg)
![kar3.jpg](/image/original/97/kar3.jpg)
Η πορεία του Τουρνουά τείνει στο να γίνει θεσμός και το δικαιούται, καθώς το ξεκίνημα ήταν εξαιρετικό. Και η αρχή, είναι το ήμισυ του παντός λέει μια σοφή ρήση, κάτι που οι διοργανωτές το απέδειξαν, προάγοντας τον αθλητισμό και τα νιάτα.
![440720399-451761250671751-2304518806339454558-n-9jPjZ.jpg](/image/original/97/440720399-451761250671751-2304518806339454558-n-9jPjZ.jpg)
*περισσότερο φωτογραφικό υλικό θα υπάρχει και σε περαιτέρω ρεπορτάζ από τη διοργάνωση.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
-
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν θα παίρνει αποφάσεις «σύντομα»
26 Ιουλίου 2024 -
Στο Αρσένι η Μαρία Παπαδοπούλου
26 Ιουλίου 2024 -
Χανιά: Εντοπίστηκε φυτεία 830 δενδρυλλίων κάνναβης
26 Ιουλίου 2024
ΣΧΟΛΙΑ