Γιαννιτσά: Τι θα γίνει με το έργο ανάπλασης στην Αγία Παρασκευή
Τι αναφέρθηκε στο δημοτικό συμβούλιο Δήμου Πέλλας.
![Γιαννιτσά: Τι θα γίνει με το έργο ανάπλασης στην Αγία Παρασκευή Γιαννιτσά: Τι θα γίνει με το έργο ανάπλασης στην Αγία Παρασκευή](https://www.pellanews.gr/portal-img/single_article/91/screenshot-68.png)
του Παύλου Νεκτάριου Παπαδόπουλου
Το έργο που ξεκίνησε από το 2023 επί της προηγούμενης δημοτικής αρχής και παρατηρήθηκε μία στασιμότητα, η οποία όμως δεν πρόκειται να συνεχιστεί, στην περιοχή "Βασιλόπουλου" (Ανάπλαση περιοχής Αγίας Παρασκευής) συζητήθηκε μεταξύ άλλων θεμάτων στο Δημοτικό Συμβούλιο Γιαννιτσών.
Παρέμβαση έκανε επί του θέματος ο πρώην δήμαρχος Γρηγόρης Στάμκος, ενώ τη διαβεβαίωση οτι "εκκρεμότητες θα κλείσουν και εν προκειμένω υπάρχει η υπόσχεση οτι θα συνεχίσει το έργο ο αρμόδιος εργολάβος" έκανε ο δήμαρχος Δήμου Πέλλας Στ. Φουντουκίδης.
![screenshot-53.png](/image/original/91/screenshot-53.png)
Μία εικόνα για το τι συμβαίνει με το έργο έδωσε ο αρμόδιος Αντιδήμαρχος Τεχνικής Υπηρεσίας Κώστας Δεληγιαννίδης, αναφέροντας όσα έθεσε ο εργολάβος, καθώς και τις διαδικασίες που θα ακολουθηθούν. "Εμείς αποφασίσαμε να συνεχίσουμε και υπήρξε πίεση για να ξεκινήσει το έργο", τόνισε ο Αντιδήμαρχος, που σημείωσε πως "θα ειπωθούν περισσότερα στην ειδική λογοδοσία".
![screenshot-72.png](/image/original/91/screenshot-72.png)
![screenshot-75.png](/image/original/91/screenshot-75.png)
Επισημάνσεις από την πλευρά του έκανε και ο Δημοτικός Σύμβουλος της συμπολίτευσης Νίκος Φλίκας.
![screenshot-77.png](/image/original/91/screenshot-77.png)
Δείτε το σχετικό θέμα από το 17ο λεπτό έως το 27 του βίντεο, στο οποίο υπάρχει ολόκληρη η συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου Δήμου Πέλλας.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
-
Τα ονομαστήρια του πατρός Παντελεήμωνα
27 Ιουλίου 2024 -
Δραστήριο το Προεδρικό ζεύγος της Περίκλειας
27 Ιουλίου 2024 -
Τραγικό: Για χρέος 0,02 λεπτών τράπεζα ζητάει περίπου 70 ευρώ
27 Ιουλίου 2024 -
Οι ελληνικές συμμετοχές της 1ης ημέρας (27/07)
27 Ιουλίου 2024
ΣΧΟΛΙΑ