Η εκτίμηση του Μάκη Βορίδη για τον Ιορδάνη Τζαμτζη
![Η εκτίμηση του Μάκη Βορίδη για τον Ιορδάνη Τζαμτζη Η εκτίμηση του Μάκη Βορίδη για τον Ιορδάνη Τζαμτζη](https://www.pellanews.gr/portal-img/single_article/63/fb-img-1675617904904.jpg)
Ιδιαίτερη αγάπη και σεβασμό τρέφει για τον Αντιπεριφερειάρχη Πέλλας Ιορδάνη Τζαμτζη, ο Μάκης Βορίδης.
Ο Υπουργός Εσωτερικών βρέθηκε στα Γιαννιτσά για την κοπή της Πρωτοχρονιάτικης Βασιλόπιτας της ΔΕΕΠ Πέλλας, και παρόλο που στο Ξενοδοχείο Pella υπήρχαν οι βουλευτές, Δήμαρχοι αλλά και στελέχη της Νέας Δημοκρατίας, ο Μάκης Βορίδης έψαξε τον Ιορδάνη Τζαμτζη. Μάλιστα ο Υπουργός Εσωτερικών ρώτησε δύο φορές που βρίσκεται ο Δάνης, όπως είπε, καθώς τόσο ο Αντιπεριφερειάρχης Πέλλας Ιορδάνης Τζαμτζής οσο και οι βουλευτές Πέλλας της Νέας Δημοκρατίας ήταν στο Μεσημέρι Έδεσσας για την εκδήλωση τιμής των Μακεδονομαχων.
![fb-img-1675617908946.jpg](/image/original/63/fb-img-1675617908946.jpg)
Ο Αντιπεριφερειάρχης Πέλλας είναι άλλωστε ένας πολιτικός με πανελλαδικό κύρος και ιδιαίτερα αγαπητός σε όλα τα στελέχη της Νέας Δημοκρατίας αλλά και στην κυβέρνηση.
Όπως λένε και στην Αθήνα, η Πέλλα είναι τυχερή που έχει έναν Αντιπεριφερειάρχη με το κύρος και την δυναμική του Ιορδάνη Τζαμτζη.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
-
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν θα παίρνει αποφάσεις «σύντομα»
26 Ιουλίου 2024 -
Στο Αρσένι η Μαρία Παπαδοπούλου
26 Ιουλίου 2024 -
Χανιά: Εντοπίστηκε φυτεία 830 δενδρυλλίων κάνναβης
26 Ιουλίου 2024
ΣΧΟΛΙΑ