Η νίκη της Αναγέννησης Γιαννιτσών με περιγραφή Γιώργου Δημητριάδη

Ο έμπειρος φωτορεπόρτερ καταγράφει την επιτυχία της ομάδας των Γιαννιτσών επί της Νίκης Αξού με 2-1.

Ο Α.Σ. Γιαννιτσά ήταν ο μεγάλος νικητής στο Δημοτικό στάδιο Γιαννιτσών, απέναντι στη Νίκη Αξού, με σκορ 2-1.Ο αγώνας στο 1ο ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις, με πιο αξιομνημόνευτη ένα τετ α τετ του Μανώλη Καψάλη ο οποίος πλάσαρε εκτός περιοχής προσπαθώντας να "κρεμάσει" τον Καμπαλή, με τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

Στο 2ο ημίχρονο μπήκαν και οι δύο ομάδες πιο δυνατά, με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν να ανοίξουν το σκορ με διπλή προσπάθεια του Παρσόπουλου ο οποίος βγήκε τετ α τετ με τον Καμπαλή, πλάσαρε αλλά λίγο πριν τη γραμμή ο Σιδέρης απέκρουσε αλλά η μπάλα έμεινε "ζωντανή" και με κοντινή κεφαλιά ο Παρσόπουλος έγραψε το 1-0.

Σχεδόν άμεση ήταν η αντίδραση των φιλοξενούμενων καθώς στο 58ο λεπτό ο Αποστολούδας βρέθηκε μόνος μέσα στη μικρή περιοχή και με ωραία κεφαλιά έκανε το 1-1.

Τη νίκη στον Α.Σ. Γιαννιτσά έδωσε ο Τάσος Καψάλης ο οποίος μετά από λάθος διώξιμο της άμυνας της Νίκης βρέθηκε απέναντι στον Καμπαλή και με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το 2-1.