Κάλεσμα του Εμπορικού Συλλόγου Γιαννιτσών για συμμετοχή στο συλλαλητήριο για την Υγεία
Καλούμε όλους τους συναδέλφους επαγγελματίες και εμπόρους της ευρύτερης περιοχής να συμμετάσχουν στο συλλαλητήριο για την Υγεία και την αναβάθμιση του νοσοκομείου Γιαννιτσών, που θα γίνει σήμερα Τετάρτη 1 Φεβρουαρίου, στις 5.00 το απόγευμα, στον πεζόδρομο της πόλης.
Οι δραματικές ελλείψεις προσωπικού έχουν οδηγήσει στον κίνδυνο κατάρρευσης της παθολογικής κλινικής, του ακτινολογικού τμήματος και του ογκολογικού ιατρείου του Νοσοκομείου Γιαννιτσών, χωρίς μέχρι σήμερα να ληφθούν ουσιαστικά μέτρα που να επιλύουν ριζικά το πρόβλημα.
Δεν χωράει πια κανένας εφησυχασμός!
Συμμετέχουμε στον αγώνα για το αυτονόητο: Την προστασία της ζωής και της υγείας μας!
Ο Πρόεδρος και το Δ.Σ. του Εμπορικού Συλλόγου Γιαννιτσών
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
-
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν θα παίρνει αποφάσεις «σύντομα»
26 Ιουλίου 2024 -
Στο Αρσένι η Μαρία Παπαδοπούλου
26 Ιουλίου 2024 -
Χανιά: Εντοπίστηκε φυτεία 830 δενδρυλλίων κάνναβης
26 Ιουλίου 2024
ΣΧΟΛΙΑ