Κυπελλούχος ο ΑΣ Γιαννιτσά

Νίκησε στον τελικό τον Άρη Νησιού

Με χρυσό σκόρερ τον Σάββα Σαμαρά ο ΑΣ Γιαννιτσά επικράτησε με 1-0 του Άρη Νησιού

Διεξήχθη το μεσημέρι του Σαββάτου ο τελικός Κυπέλλου της ΕΠΣ Πέλλας ανάμεσα στον Άρη Νησιού και στον ΑΣ Γιαννιτσά στο κατάμεστο γήπεδο του Ριζαριου.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση προσπαθώντας να επιβάλουν τον ρυθμό τους και δίνοντας σκληρές μάχες, μάλιστα μόλις στο 14ο λεπτό ο αρχηγός των Γιαννιτσών Γιάννης Μπαμπαλης αποχώρησε τραυματίας.

Ο ΑΣ Γιαννιτσά ήταν η ομάδα που απείλησε πρώτη με τον Σάββα Σαμαρά, ενω ο ίδιος παίκτης λίγο μετα το 30ο λεπτό έκανε το 1-0 με εξαιρετική ενέργεια. Αμέσως μετά το γκολ των Γιαννιτσών ο Άρης ανέβηκε και έψαξε το γκολ της ισοφάρισης κύριος με τον Τάσο Αναστασιάδη και τον Σπετκο

Στο β ημίχρονο οι δύο ομάδες προσπάθησαν αν επιβάλουν τον ρυθμό τους χάνοντας εκατέρωθεν ευκαιρίες. Ωστόσο το 1-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα με τον Σάββα Σαμαρά να χαρίζει το κύπελλο στην ομάδα του