Μαρτυρίες από τον Πόντο
![Μαρτυρίες από τον Πόντο Μαρτυρίες από τον Πόντο](https://www.pellanews.gr/portal-img/single_article/94/1000061265.jpg)
Σε μια σπουδαία ιστορική καταγραφή προέβη η Φανή Δημητριάδου. Η κα Δημητριάδου κατάφερε να εξασφαλίσει την μαρτυρία της κας Μαγδαληνής Παπαδοπουλου. Η κα Παπαδοπουλου σε ηλικία 107 ετών είναι επιζουσα από τον Πόντο ενώ θυμάται και περιγράφει τις κτηνωδίες των Τούρκων αλλά και τις δυσκολίες που πέρασε στον ξεριζωμό όταν και ήρθε μαζί με την μητέρα στην Ελλάδα
Δείτε το βίντεο
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
-
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν θα παίρνει αποφάσεις «σύντομα»
26 Ιουλίου 2024 -
Στο Αρσένι η Μαρία Παπαδοπούλου
26 Ιουλίου 2024 -
Χανιά: Εντοπίστηκε φυτεία 830 δενδρυλλίων κάνναβης
26 Ιουλίου 2024
ΣΧΟΛΙΑ