Με το ευρύ σκορ 9-3 κέρδισε η Μικτή Πέλλας τη Φλώρινα
Στο τελευταίο παιχνίδι των ομίλων για το πανελλήνιο πρωτάθλημα προεπιλογής της Εθνικής ομάδας Κ16 η Μικτή Πέλλας (ΕΠΣ Πέλλας) κέρδισε με το εμφατικό 9-3 την αντίστοιχη της Φλώρινας στο ΔΑΚ της Σκύδρας σήμερα το μεσημέρι.
Η ομάδα του Σάκη Τσελεπή σφράγισε με τον καλύτερο τρόπο την άκρως επιτυχημένη πορεία της στους ομίλους και άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις για τη συνέχεια γράφοντας μάλιστα και ιστορία μιας και πρώτη φορά προκρίνεται σε επόμενη φάση.
Το αποτέλεσμα του αγώνα φάνηκε από την αρχή του ματς ότι γέρνει προς την ομάδα των νεαρών της Πέλλας με τους συναθλητές τους της Φλώρινας να κάνουν τη δική τους αξιόλογη προσπάθεια.
Για την ιστορία τα γκολ της Μικτής Πέλλας πέτυχαν οι Καψάλης (5γκολ), Σωμαράκης (2γκολ), Χατζηδιαμαντής (1γκολ) κι ένα αυτογκόλ.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
-
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν θα παίρνει αποφάσεις «σύντομα»
26 Ιουλίου 2024 -
Στο Αρσένι η Μαρία Παπαδοπούλου
26 Ιουλίου 2024 -
Χανιά: Εντοπίστηκε φυτεία 830 δενδρυλλίων κάνναβης
26 Ιουλίου 2024
ΣΧΟΛΙΑ