Νοσοκομείο Γιαννιτσών: Στο "κόκκινο" τα περιστατικά γρίπης και covid
![Νοσοκομείο Γιαννιτσών: Στο "κόκκινο" τα περιστατικά γρίπης και covid Νοσοκομείο Γιαννιτσών: Στο "κόκκινο" τα περιστατικά γρίπης και covid](https://www.pellanews.gr/portal-img/single_article/87/1000043985.jpg)
Στο "κόκκινο" είναι η κατάσταση με τη γρίπη και τον covid στην Πέλλα με το Νοσοκομείο Γιαννιτσών να δέχεται την μεγαλύτερη πίεση. Ήδη στην Παθολογική και την Παιδιατρική του Νοσοκομείου Γιαννιτσών νοσηλεύονται πολλά κρούσματα ενώ καθημερινά πολλοί ασθενείς επισκέπτονται το Νοσοκομείο της Πέλλας ώστε να λάβουν αγωγή.
Ο Διοικητής του Νοσοκομείου Γιαννιτσών Βαγγέλης Λόγγος μετά την ομολογουμένως καλή διαχείριση του Κορωνοϊου χειρίζεται με επιτυχία και το νέο κύμα των ιώσεων με την υποπαραλλαγη του covid και την γρίπη Α που είναι ιδιαίτερα επικίνδυνες για τις ευπαθείς ομάδες
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
-
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν θα παίρνει αποφάσεις «σύντομα»
26 Ιουλίου 2024 -
Στο Αρσένι η Μαρία Παπαδοπούλου
26 Ιουλίου 2024 -
Χανιά: Εντοπίστηκε φυτεία 830 δενδρυλλίων κάνναβης
26 Ιουλίου 2024
ΣΧΟΛΙΑ