"Πέταξαν" νικηφόρα οι Ίκαροι Γιαννιτσών μέσα στην Αλμωπία

Επι του τοπικού ΠΑΟΚ με 53-79.

Στην έβδομη στροφη του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ η ομάδα τον Γιαννιτσών κατάφερε να φτάσει σε μια ακόμα μια νίκη απέναντι στον ΠΑΟΚ ΑΛΜΩΠΙΑΣ με 53-79. Στην πρώτη περίοδο η ομάδα τον Ικάρων μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και επέβαλε τον ρυθμο της (9-19).

Δεύτερη περίοδο με την ομάδα από την Αριδαία να βγάζει αντίδραση αλλά οι Ίκαροι να διατηρούν σε διψήφιο αριθμό το προβάδισμα (26-36).

Τρίτη περίοδος και οι Ίκαροι μπαίνουν αποφασισμένοι στο παιχνίδι, με σωστές επιλογές σε άμυνα και επίθεση διευρύνουν την διαφορά τους(40-57). Η τέταρτη και τελευταία περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με την ομάδα τον Γιαννιτσών να φτάνει σε μια νίκη με το ευρύ 53-79. Επόμενο παιχνίδι, το εξ αναβολής παιχνίδι με τον Εργοναθλο Πολυκάστρου την Δευτέρα(21/11) στις 20:00 στο κλειστό γυμναστήριο " Ελλη Μυστακίδη" στα Γιαννιτσά.

ΙΚΑΡΟΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ GRAMMAFARM (Παπαδόπουλος-Γκοτσης): Μπερμπερι 5(1), Μουχτάρης, Νταμτσιοπουλος 8(1}, Μπογδάνης 13(1), Πολυχρονιδης 5(1), Ρεμπελος 11 (1), Λαγός 9(1), Καραχισαριδης 2, Καραζεεβ 4, Παπαδοτης 14(1), Σταμπουλτζης 8(2), Στανιτσιδης