Πλήρης ο ΠΑΟΚ με Κολοσσό - Οι τομείς που ρίχνει βαρύτητα ο Λυκογιάννης

Ο Δικέφαλος είναι πλήρης μετά από καιρό,

Τον Κολοσσό υποδέχεται το Σάββατο (11/2, 16:00) ο ΠΑΟΚ με στόχο την επιστροφή στις νίκες και την ψυχολογική τόνωση ενόψει και του Κυπέλλου.

Ο Δικέφαλος είναι πλήρης μετά από καιρό, με τον Άρη Λυκογιάννη να υπολογίζει σε όλους τους παίκτες του. Το σημερινό πρόγραμμα της ομάδας ξεκίνησε με την ανάλυση του αντιπάλου με την χρήση βίντεο και ολοκληρώθηκε με προπόνηση όπου δόθηκε έμφαση στην τακτική.

Ο προπονητής του ΠΑΟΚ, αναφερόμενος στον αγώνα με τον Κολοσσό τόνισε: «Είναι ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι για μας. Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι για 40 λεπτά και να μην έχουμε κανένα κενό διάστημα σε άμυνα και επίθεση.

Λάθη και ριμπάουντ είναι δύο τομείς που θα παίξουν πολύ σημαντικό ρόλο στην έκβαση αγώνα. Με ενέργεια για 40 λεπτά, καθαρό μυαλό και σωστές επιλογές, μπορούμε να φτάσουμε στη νίκη».

πηγή: sdna.gr