«ΣΑΝ ΠΑΛΙΟ ΣΙΝΕΜΑ»: Καλοκαιρινή γιορτή του 2ου Νηπιαγωγείου Αριδαίας
![«ΣΑΝ ΠΑΛΙΟ ΣΙΝΕΜΑ»: Καλοκαιρινή γιορτή του 2ου Νηπιαγωγείου Αριδαίας «ΣΑΝ ΠΑΛΙΟ ΣΙΝΕΜΑ»: Καλοκαιρινή γιορτή του 2ου Νηπιαγωγείου Αριδαίας](https://www.pellanews.gr/portal-img/single_article/72/2o-dimotiko1.jpg?crop=1350,734,0,533)
Σήμερα, Παρασκευή 9 Ιουνίου 2023, παραβρεθήκαμε στην καλοκαιρινή γιορτή του 2ου Νηπιαγωγείου Αριδαίας, η οποία είχε τίτλο : «ΣΑΝ ΠΑΛΙΟ ΣΙΝΕΜΑ» .
![2o-dimotiko2.jpg](/image/original/72/2o-dimotiko2.jpg)
Οι μικροί μαθητές/τριες, μας εξέπληξαν με τις ερμηνείες τους, παίζοντας ρόλους από παλιές, αγαπημένες ταινίες του ελληνικού κινηματογράφου, ξεδιπλώνοντας το ταλέντο τους στην υποκριτική, χαρίζοντας μας υπέροχες στιγμές χαράς και υπερηφάνειας.
![2o-dimotiko3.jpg](/image/original/72/2o-dimotiko3.jpg)
Εκφράζουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια, σε όλα τα παιδιά, στην Διευθύντρια του 2ου Νηπιαγωγείου κα Άννα Τσαρσενάκου, σε όλο το εκπαιδευτικό προσωπικό για την άψογη οργάνωση της εκδήλωσης και την ανάδειξη του πολύπλευρου έργου τους.
![2o-dimotiko1.jpg](/image/original/72/2o-dimotiko1.jpg)
Παράλληλα, ο Δήμαρχος Αλμωπίας κ. Μπάτσης Χρήστος, τήρησε την υπόσχεση που είχε δώσει στους μικρούς μαθητές στις 07/04/2023 κατά την επίσκεψη τους στο Δημαρχείο. Η οποία ήταν η αποστολή παγωτών κατά τις πρώτες ζεστές μέρες τους καλοκαιριού. Το αποτέλεσμα ήταν, για άλλη μια φορά, να γεμίσουν με χαμόγελα τα πρόσωπα των μικρών μαθητών.
ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!
Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
ΔΗΜΟΥ ΑΛΜΩΠΙΑΣ
ΝΑΝΟΥ ΠΟΛΥΞΕΝΗ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
-
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν θα παίρνει αποφάσεις «σύντομα»
26 Ιουλίου 2024 -
Στο Αρσένι η Μαρία Παπαδοπούλου
26 Ιουλίου 2024 -
Χανιά: Εντοπίστηκε φυτεία 830 δενδρυλλίων κάνναβης
26 Ιουλίου 2024
ΣΧΟΛΙΑ