Συνάντηση γνωριμίας του Αντιπεριφερειάρχη Δάνη Τζαμτζή με τον Στρατηγό Διοικητή του Γ’ Σώματος Στρατού
![Συνάντηση γνωριμίας του Αντιπεριφερειάρχη Δάνη Τζαμτζή με τον Στρατηγό Διοικητή του Γ’ Σώματος Στρατού Συνάντηση γνωριμίας του Αντιπεριφερειάρχη Δάνη Τζαμτζή με τον Στρατηγό Διοικητή του Γ’ Σώματος Στρατού](https://www.pellanews.gr/portal-img/single_article/66/i-tzamtzis-p-kapravelos-antallaghi-anamnistikwn-dwron.jpg)
Με ιδιαίτερη εγκαρδιότητα ο Αντιπεριφερειάρχης Πέλλας, Ιορδάνης Τζαμτζής υποδέχθηκε το νέο Διοικητή του Γ’ Σώματος Στρατού/ NRDC-GR , Αντιστράτηγο Πάρι Καπραβέλο, κατά την εθιμοτυπική επίσκεψή του στο Διοικητήριο της Έδεσσας, με αφορμή την ανάληψη των καθηκόντων του.
![episkepsi-stratighou-dioikiti-g-ss-sto-dioikitirio.jpg](/image/original/66/episkepsi-stratighou-dioikiti-g-ss-sto-dioikitirio.jpg)
Ο Αντιπεριφερειάρχης ευχήθηκε στο Στρατηγό δύναμη και επιτυχία στην αποστολή του και εξήρε τη συμβολή του Ελληνικού Στρατού σε ζητήματα Πολιτικής Προστασίας και διαχείρισης έκτακτων φαινομένων, επισημαίνοντας πως ο Στρατός βρίσκεται πάντοτε στο πλευρό των πολιτών.
Στη συνάντηση παρευρέθηκαν ο Διοικητής της 2ας Μεραρχίας, Υποστράτηγος Αριστείδης Ηλιόπουλος, ο Δήμαρχος Έδεσσας, Δημήτρης Γιάννου και ο Αστυνομικός Διευθυντής Πέλλας, Πέτρος Περδικάτσης.
Η επίσκεψη ολοκληρώθηκε με την ανταλλαγή αναμνηστικών δώρων μεταξύ του Αντιπεριφερειάρχη Πέλλας και του Διοικητή του Γ’ Σώματος Στρατού/ NRDC-GR.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
-
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν θα παίρνει αποφάσεις «σύντομα»
26 Ιουλίου 2024 -
Στο Αρσένι η Μαρία Παπαδοπούλου
26 Ιουλίου 2024 -
Χανιά: Εντοπίστηκε φυτεία 830 δενδρυλλίων κάνναβης
26 Ιουλίου 2024
ΣΧΟΛΙΑ