Συνέλευση αγροτών στο Μακροχώρι Ημαθίας. Έτοιμοι για Agrotica
Το Διοικητικό συμβούλιο του αγροτικού συλλόγου Ημαθίας πραγματοποίησε γενική συνέλευση στο Μακροχώρι Ημαθίας.
Τα θέματα που αναλύθηκαν ήταν τα de minimis, ενισχύσεις για την ακαρπία, οι αποζημιώσεις και η αναθεώρηση του κανονισμού ΕΛΓΑ, το κόστος παραγωγής και φυσικά τα μπλόκα που γίνονται σε όλη την χώρα.
Αν και η συμμετοχή δεν ήταν ικανοποιητική, αποφασίστηκε να ξεκινήσουν κάνοντας μπλόκο πριν τον κόμβο 66. Σίγουρα θα υπάρξει συμμετοχή με αγροτικά όχημα στην έκθεση agrotica στη Θεσσαλονίκη, την Πέμπτη 1 Φεβρουαρίου, εκεί όπου θα συναντηθούν και οι περισσότεροι αγροτικοί σύλλογοι.
Δείτε στιγμιότυπα από τη συνάντηση στο πρώην δημαρχείο Μακροχωρίου.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
-
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν θα παίρνει αποφάσεις «σύντομα»
26 Ιουλίου 2024 -
Στο Αρσένι η Μαρία Παπαδοπούλου
26 Ιουλίου 2024 -
Χανιά: Εντοπίστηκε φυτεία 830 δενδρυλλίων κάνναβης
26 Ιουλίου 2024
ΣΧΟΛΙΑ