Υπερπαραγωγή χορωδίας Γυμνασίου και φιλαρμονικής Σκύδρας
Χριστουγεννιάτικα κάλαντα - πανέμορφη εορταστική ατμόσφαιρα
![Υπερπαραγωγή χορωδίας Γυμνασίου και φιλαρμονικής Σκύδρας Υπερπαραγωγή χορωδίας Γυμνασίου και φιλαρμονικής Σκύδρας](https://www.pellanews.gr/portal-img/single_article/86/xorodia-skydra-pellanewsimg-0999.jpg?crop=2048,1112,0,0)
70 μαθητές του Γυμνασίου Σκύδρας σε συνεργασία με τη φιλαρμονική του Δήμου Σκύδρας συνέθεσαν ένα εξαιρετικό σύνολο μπροστά από το Δημαρχείο Σκύδρας και ερμήνευσαν Χριστουγεννιάτικα κάλαντα και εορταστικά τραγούδια πλημμυρίζοντας με αγάπη και χαμόγελα το κέντρο της πόλης.
Μια μοναδική παραγωγή που όμοια της δεν έχει ξαναγίνει στη Σκύδρα υπό τις οδηγίες του καθηγητή του Γυμνασίου κ. Κων/νο Παπαχρήστου και τους αρχιμουσικούς της φιλαρμονικής κ. Σπύρο Κούκα και Βασιλειάδη Αλέξανδρο οι οποίοι και μεταφέρουν τις ευχές όλων για όμορφες γιορτές και χαρούμενα Χριστούγεννα.
Οι δηλώσεις του κ. Παπαχρήστου λίγο πριν την έναρξη
Το σύνολο των κλαρινέτων της φιλαρμονικής
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
-
Παραδοσιακό Πανηγύρι στην Πλατανη Έδεσσας
27 Ιουλίου 2024 -
Ο Εορτασμός του Αγίου Παντελεήμων στο Μεσιανό Πέλλας
27 Ιουλίου 2024 -
Τα ονομαστήρια του πατρός Παντελεήμωνα
27 Ιουλίου 2024 -
Δραστήριο το Προεδρικό ζεύγος της Περίκλειας
27 Ιουλίου 2024 -
Τραγικό: Για χρέος 0,02 λεπτών τράπεζα ζητάει περίπου 70 ευρώ
27 Ιουλίου 2024
ΣΧΟΛΙΑ