3ο ΓΕΛ Γιαννιτσών: Χρυσό μετάλλιο για την Μαρίνα Σωτηριάδου στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Τάεκβοντο
Εξαιρετική αλλά δεν τα κατάφερε η Καραφυλλιά, ενώ τον καλύτερο τους εαυτό έδωσαν οι Κυριακίδης, Καραγκιοζάκη και Ανδρεάδου.
![3ο ΓΕΛ Γιαννιτσών: Χρυσό μετάλλιο για την Μαρίνα Σωτηριάδου στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Τάεκβοντο 3ο ΓΕΛ Γιαννιτσών: Χρυσό μετάλλιο για την Μαρίνα Σωτηριάδου στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Τάεκβοντο](https://www.pellanews.gr/portal-img/single_article/67/1-Y2ndB.jpg)
του Παύλου Νεκτάριου Παπαδόπουλου
Στο πλαίσιο του απολογισμού του Πανελλήνιου Σχολικού Πρωταθλήματος που διεξήχθη, η προπονητής του Συλλόγου ΤάεΚβοντο "Φίλιππος" Γιαννιτσών, Ολυμπονίκης Έλλη Μυστακίδου έδωσε μια ιδιαίτερα ευχάριστη είδηση.
Μετά από πέντε (5) εξαιρετικούς αγώνες, η αθλήτρια του συλλόγου, Σωτηριάδου Μαρίνα κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, εκπροσωπώντας το 3ο Γενικό Λύκειο Γιαννιτσών.
Σύμφωνα με ανάρτηση της Έλλης Μυστακίδου στα σόσιαλ "η αθλήτρια Καραφυλλιά Αλεξάνδρα, μετά από τρεις(3) υπέροχους αγώνες, έχασε την ευκαιρία να μπει στα μετάλλια.
![2-2yuBp.jpg](/image/original/67/2-2yuBp.jpg)
![3-kwwjL.jpg](/image/original/67/3-kwwjL.jpg)
![4-M0Ps0.jpg](/image/original/67/4-M0Ps0.jpg)
![5.jpg](/image/original/67/5.jpg)
![6.jpg](/image/original/67/6.jpg)
Οι αθλητές Κυριακίδης Ιωάννης, Καραγκιοζάκη Χριστίνα και Ανδρεάδου Σοφία, δώσανε τον καλύτερο τους εαυτό, δεν κατάφεραν όμως να προχωρήσουν.
Όπως σημειώνει η Ολυμπιονίκης "ο Σύλλογος μας, Φίλιππος Γιαννιτσών, που συνόδεψε τους αθλητές είναι πολύ περήφανος για την αγωνιστικότητα που έδειξαν τα παιδιά! Συγχαρητήρια και εις ανώτερα!"
![screenshot-3-tk7Ib.png](/image/original/67/screenshot-3-tk7Ib.png)
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
-
Καιρός: αίθριος με λίγες πρόσκαιρες νεφώσεις
27 Ιουλίου 2024 -
Αγία Παρασκευή Περίκλειας: Εντυπωσίασε το παιδικό τμήμα
27 Ιουλίου 2024 -
Περίκλεια Αλμωπίας: Παρούσα η Ιωσηφίνα Ουργαντζόγλου
27 Ιουλίου 2024
ΣΧΟΛΙΑ