Γράφουν ιστορία οι Κ16 της ΕΠΣ Πέλλας-κέρδισαν και την Κοζάνη και πάνε τελικό!

Σ' ένα απίστευτο ματς στο γήπεδο του Πιερικού στην Κατερίνη τα παλικαράκια της Μικτής Πέλλας Κ16 πέτυχαν μια μοναδική πρόκριση στον τελικό του θεσμού κερδίζοντας στον ημιτελικό την περσινή φιναλίστ και κυπελλούχο Μικτή Κοζάνης.

Το ματς έληξε πριν από λίγο με τον κόσμο του ποδοσφαίρου της Πέλλας να πετάει στα ουράνια.

Παιχνίδι για γερά νεύρα

Τι και αν οι αθλητές της Πέλλας κατάφεραν να προηγηθούν στο ημίχρονο με 2-0, τι και αν πέτυχαν και τρίτο γκολ στο 2ο ημίχρονο βάζοντας τις βάσεις για μια πανηγυρική πρόκριση, τελικά η πολλή καλή ομάδα της Κοζάνης δεν είχε πει την τελευταία της λέξη καταφέρνοντας να ισοφαρίσει στην κανονική διάρκεια του αγώνα και να οδηγήσει τον ημιτελικό στα πέναλτι.

4-2

Η ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι δεν έριξε το ηθικό των νεαρών του Τσελεπή και με το σκορ 4-2 προκρίθηκαν για τον τελικό που θα γίνει το επόμενο διάστημα στην Αθήνα.

Η ΕΠΣ Πέλλας γράφει με χρυσά γράμματα το όνομα της στο ελληνικό ποδόσφαιρο με τη σημερινή πρόκριση των μικρών στον τελικό!