Η Δήμαρχος Σκύδρας παραμιλούσε πάνω από τη βασιλόπιτα
Αν και συνήθως η κοπή βασιλόπιτας αποτελεί μια πράξη αγάπης και ανταλλαγής ευχών ωστόσο στον Δήμο Σκύδρας και συγκεκριμένα στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου είδαμε τη Δήμαρχο να παραμιλάει πάνω από τη βασιλόπιτα.
Προφανώς επηρεασμένη από τη συζήτηση που προηγήθηκε για την οποία παραδέχτηκε ότι έριξε και η ίδια το επίπεδο (μιας και την προκάλεσαν όπως δικαιολογήθηκε) δεν την είδαμε ούτε να τη σταυρώνει αλλά και πέραν τούτου να αναφέρει ότι «δεν είπε τίποτα από τις εκλογές» και μετά ξεφυσώντας να λέει ότι το πρώτο κομμάτι είναι του Χριστού και της Παναγίας και κοιτώντας τον πρόεδρο ευχήθηκε «να μας φυλάει».
Στη συνέχεια ακολούθησαν τα βασιλοπιτάκια προς τους συμβούλους και τους προέδρους (όσοι απ' αυτούς παραβρέθηκαν) με το φλουρί να πέφτει, στην κυρίως βασιλόπιτα, στο κομμάτι του Χριστού και της Παναγίας, στους συμβούλους στον κ. Σταματέλλο και από τις τοπικές κοινότητες στον πρόεδρο των Σεβαστιανών το κομμάτι του οποίου πήρε η κα Λαζαρίδου.
Δείτε το σχετικό βίντεο
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
-
Οι Ολυμπιακοί Αγώνες 2024 άρχισαν!
27 Ιουλίου 2024 -
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν θα παίρνει αποφάσεις «σύντομα»
26 Ιουλίου 2024 -
Στο Αρσένι η Μαρία Παπαδοπούλου
26 Ιουλίου 2024 -
Χανιά: Εντοπίστηκε φυτεία 830 δενδρυλλίων κάνναβης
26 Ιουλίου 2024
ΣΧΟΛΙΑ