Η καρδιά του Τουρισμού χτυπάει στο Πόζαρ
![Η καρδιά του Τουρισμού χτυπάει στο Πόζαρ Η καρδιά του Τουρισμού χτυπάει στο Πόζαρ](https://www.pellanews.gr/portal-img/single_article/82/img-20231031-wa0026-b12Lk.jpg)
Στα Λουτρά Πόζαρ και στο συνεδριακό Κέντρο του Ξενοδοχείου 4 Εποχές θα χτυπάει η καρδιά του διεθνούς τουρισμού από την Τρίτη έως και την Πέμπτη με την Αναπτυξιακή Πέλλας να διοργανώνει διεθνές συνέδριο με θέμα τον δημιουργικό τουρισμό και με ομιλητές από διάφορες χώρες.
![screenshot-20231031-173822-instagram.jpg](/image/original/82/screenshot-20231031-173822-instagram.jpg)
![img-20231031-wa0026.jpg](/image/original/82/img-20231031-wa0026.jpg)
Γνώσεις και εμπειρίες για τον τουρισμό και την τουριστική ανάπτυξη θα έχουν την ευκαιρία να αποκτήσουν όσοι βρεθούν στο συνέδριο που διοργανώνει η Αναπτυξιακή Πέλλας.
Οι εργασίες του συνεδρίου ξεκίνησαν το πρωί της Τρίτης στο Ξενοδοχείο 4 Εποχές στα Λουτρά Πόζαρ, όπου θα "χτυπάει" η καρδιά του τουρισμού για το επόμενο τριήμερο.
![20231031-115240.jpg](/image/original/82/20231031-115240.jpg)
![img-20231031-wa0020.jpg](/image/original/82/img-20231031-wa0020.jpg)
![20231031-1201160.jpg](/image/original/82/20231031-1201160.jpg)
![img-d7f69162562d2147fc9d54271448987a-v.jpg](/image/original/82/img-d7f69162562d2147fc9d54271448987a-v.jpg)
Στην έναρξη του συνεδρίου το πρωί της Τρίτης παραβρέθηκε ο Υφυπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης Διονύσης Σταμενίτης, ο οποίος εκπροσώπησε την κυβέρνηση στις εργασίες του συνεδρίου ενώ μήνυμα απεύθυναν τόσο ο Υπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης Λευτέρης Αυγενάκης όσο και η πρόεδρος του ΕΟΤ Άντζελα Γκερέκου .
![img-24b853f7ba720ba65303d73557045edd-v.jpg](/image/original/82/img-24b853f7ba720ba65303d73557045edd-v.jpg)
Στην έναρξη του συνεδρίου χαιρετισμό απεύθυναν ο πρόεδρος της Αναπτυξιακής Πέλλας Πέτρος Ζερζης, ο Υφυπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης Διονύσης Σταμενίτης, ο Αντιπεριφεριαρχης Πέλλας Ιορδάνης Τζαμτζης, ο Δήμαρχος Αλμωπίας Χρήστος Μπάτσης αλλά και οι βουλευτές Πέλλας Λάκης Βασιλειάδης και Γιώργος Καρασμάνης.
![img-898b2c110a8a77c1d72e9822ac5b7135-v.jpg](/image/original/82/img-898b2c110a8a77c1d72e9822ac5b7135-v.jpg)
![img-20231031-wa0022.jpg](/image/original/82/img-20231031-wa0022.jpg)
![20231031-113703.jpg](/image/original/82/20231031-113703.jpg)
![20231031-115111.jpg](/image/original/82/20231031-115111.jpg)
Εκτός από τους δεκάδες συνέδρους που βρέθηκαν στην έναρξη των εργασιών του διεθνούς συνεδρίου, παρόντες την πρώτη ημέρα των εργασιών ήταν και οι βουλευτές Πέλλας Λάκης Βασιλειάδης και Γιώργος Καρασμάνης, ο Αντιπεριφεριαρχης Πέλλας Ιορδάνης Τζαμτζης, ο Δήμαρχος Αλμωπίας Χρήστος Μπάτσης, ο νέος Δήμαρχος Έδεσσας Γιάννης Τσεπκεντζής, ο νέος Δήμαρχος Πέλλας Στάθης Φουντουκίδης, ο νέος Δήμαρχος Αλμωπίας Νίκος Παρούτογλου, ο πρόεδρος του Δημοτικού συμβουλίου Έδεσσας Φίλιππος Γκιουρος, ο πρώην Δήμαρχος Έδεσσας Δημήτρης Γιάννου, η επικεφαλής της αντιπολίτευσης του Δήμου Σκύδρας Μαρία Παπαδοπουλου αλλά και αρκετοί νέοι δημοτικοί σύμβουλοι όλων των Δήμων της ΠΕ Πέλλας.
![20231031-113713.jpg](/image/original/82/20231031-113713.jpg)
![20231031-115143.jpg](/image/original/82/20231031-115143.jpg)
![20231031-115114.jpg](/image/original/82/20231031-115114.jpg)
![20231031-115425.jpg](/image/original/82/20231031-115425.jpg)
![20231031-115219.jpg](/image/original/82/20231031-115219.jpg)
Οι εργασίες του συνεδρίου θα συνεχιστούν και το επόμενο διήμερο.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
-
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν θα παίρνει αποφάσεις «σύντομα»
26 Ιουλίου 2024 -
Στο Αρσένι η Μαρία Παπαδοπούλου
26 Ιουλίου 2024 -
Χανιά: Εντοπίστηκε φυτεία 830 δενδρυλλίων κάνναβης
26 Ιουλίου 2024
ΣΧΟΛΙΑ