Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Γιαννιτσών: Από 14 Αυγούστου λειτουργεί κανονικά το "Γεύμα Αγάπης"
Ας μην ξεχνούμε ότι τόσο το καλοκαίρι όσο και τον χειμώνα οι ανάγκες είναι εξίσου σημαντικές, όπως σημειώνει η Ιερά Μητρόπολη Εδέσσης, Πέλλης και Αλμωπίας.
![Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Γιαννιτσών: Από 14 Αυγούστου λειτουργεί κανονικά το "Γεύμα Αγάπης" Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Γιαννιτσών: Από 14 Αυγούστου λειτουργεί κανονικά το "Γεύμα Αγάπης"](https://www.pellanews.gr/portal-img/single_article/76/screenshot-2-OCeX0.png)
Το γεύμα αγάπης «Επιούσιος Άρτος» στα Γιαννιτσά, που τελεί υπό την ευλογία της Ιεράς Μητροπόλεως Εδέσσης, Πέλλης και Αλμωπίας, ενημερώνει ότι από σήμερα Δευτέρα 14 Αυγούστου λειτουργεί κανονικά προσφέροντας καθημερινά ένα ζεστό φαγητό σε 100 συνανθρώπους μας στη πόλη αλλά και στα γύρω χωριά της περιοχής. Η ανάγκη στήριξης του φιλανθρωπικού αυτού έργου αγάπης είναι σημαντική και ουσιαστική.
Ας μην ξεχνούμε ότι τόσο το καλοκαίρι όσο και τον χειμώνα οι ανάγκες είναι εξίσου σημαντικές σε τρόφιμα, είδη συσκευασίας και χρήματα για την απρόσκοπτη λειτουργία του γεύματος.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
-
Παραδοσιακό Πανηγύρι στην Πλατανη Έδεσσας
27 Ιουλίου 2024 -
Ο Εορτασμός του Αγίου Παντελεήμων στο Μεσιανό Πέλλας
27 Ιουλίου 2024 -
Τα ονομαστήρια του πατρός Παντελεήμωνα
27 Ιουλίου 2024 -
Δραστήριο το Προεδρικό ζεύγος της Περίκλειας
27 Ιουλίου 2024 -
Τραγικό: Για χρέος 0,02 λεπτών τράπεζα ζητάει περίπου 70 ευρώ
27 Ιουλίου 2024
ΣΧΟΛΙΑ