Ασταμάτητο το τραίνο της Biosolid Δόξας Μαυροβουνίου (βίντεο και φώτο από τον αγώνα με Παλαίφυτο) | PellaNews

Το απόλυτο φαβορί για το ντέρμπι της 15ης αγωνιστικής για το Β’ ερασιτεχνικό πρωτάθλημα της ΕΠΣ Πέλλας δικαίωσε τα προγνωστικά και μαζί τον φίλαθλο κόσμο του Μαυροβουνίου και συνέτριψε με 4-1 τον δεύτερο (μέχρι την ώρα του αγώνα) Άρη Παλαιφύτου. Η ομάδα του Μεσημερλή δεν κινδύνεψε σε κανένα σημείο του αγώνα, αντιθέτως έδειξε από το πρώτο λεπτό ποιος είναι το αφεντικό και επιβλήθηκε σε όλο το μήκος και πλάτος του γηπέδου καθ’ όλη την διάρκεια.

Φοβερή ατμόσφαιρα δημιούργησαν οι φίλοι της Biosolid Δόξας ΦΕΣ Μαυροβουνίου και στα πρότυπα μεγάλων πρωταθλημάτων άναψαν μέχρι και πυρσούς δίνοντας ακόμη περισσότερη ώθηση στους ποδοσφαιριστές να παίξουν με διάθεση και πάθος. Άλλωστε πρέπει να σημειωθεί ότι η πορεία της Biosolid Δόξας ΦΕΣ Μαυροβουνίου έχει ανοίξει την όρεξη των παραγόντων και με μπροστάρη τον πρόεδρο, Χρήστο Καραντίνα σχεδιάζουν όσο καλύτερα μπορούν την επόμενη μέρα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι από τα πέντε γκολ μόνο το πρώτο γκολ σημειώθηκε στο πρώτο μέρος μετά από μια ευφυέστατη ενέργεια του πολύπειρου Παλάνη ο οποίος και έκανε το 1-0 στο 13ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 51ο λεπτό ο Αλμαλής έκανε το 2-0, ο Βαρδαρέντσης στο 55ο λεπτό το 3-0 με τον Παλάνη να διευρύνει κι άλλο το σκορ στο 71ο λεπτό γράφοντας το 4-0. Ο Άρης Παλαιφύτου κατάφερε να πετύχει το γκολ της τιμής στο 79ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα από τα 11μέτρα του Γίσια.

Το απόλυτο φαβορί της κατηγορίας έχει ξεφύγει με 6 βαθμούς (43 συνολικά) από τον δεύτερο Απόλλων Καλυβίων που έχει 37βαθμούς και με τον Άρη Παλαιφύτου να μένει στους 36βαθμούς.

Το φιλμ του αγώνα από την κάμερα της Πέλλαnews

Ένας από τους κορυφαίους του αγώνα με δύο γκολ και εξαιρετικές ασίστ δήλωσε στην κάμερα της Πέλλαnews. Δείτε τι είπε μετά το τέλος του αγώνα ο Παλάνης