Θεσσαλονίκη: Ο διαρρήκτης ζαχαροπλαστείου είχε αδυναμία στην… πάστα φλώρα
![Θεσσαλονίκη: Ο διαρρήκτης ζαχαροπλαστείου είχε αδυναμία στην… πάστα φλώρα Θεσσαλονίκη: Ο διαρρήκτης ζαχαροπλαστείου είχε αδυναμία στην… πάστα φλώρα](https://www.pellanews.gr/portal-img/single_article/84/net-pasta-flora-verikoko.webp)
Διαρρήκτης δεν μπόρεσε να υποκύψει στον πειρασμό και φεύγοντας από ζαχαροπλαστείο πήρε μαζί του μία πιατέλα με πάστα φλώρα. Η διάρρηξη - όπως έγινε γνωστό - σημειώθηκε τα ξημερώματα της περασμένης Παρασκευής, στην 'Ανω Τούμπα.
Παρά το γεγονός ότι χτύπησε ο συναγερμός του καταστήματος, ο διαρρήκτης δεν πτοήθηκε. Κατευθύνθηκε προς την ταμειακή, απ' όπου αφαίρεσε χρήματα, ενώ αποχωρώντας πήρε και την πιατέλα με το λαχταριστό γλύκισμα.
Δεν είναι η πρώτη φορά που το συγκεκριμένο κατάστημα γίνεται στόχος διάρρηξης, καθώς στο παρελθόν έγιναν άλλες δύο διαρρήξεις, όπως κατήγγειλε ο ιδιοκτήτης του.
protothema
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
-
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν θα παίρνει αποφάσεις «σύντομα»
26 Ιουλίου 2024 -
Στο Αρσένι η Μαρία Παπαδοπούλου
26 Ιουλίου 2024 -
Χανιά: Εντοπίστηκε φυτεία 830 δενδρυλλίων κάνναβης
26 Ιουλίου 2024
ΣΧΟΛΙΑ