Τούρμπο με...7Χ7 στα μετάλλια ο "Φίλιππος" Γιαννιτσών
Στο Πανελλήνιο Κύπελλο "Σταμάτης Κασσής".
![Τούρμπο με...7Χ7 στα μετάλλια ο "Φίλιππος" Γιαννιτσών Τούρμπο με...7Χ7 στα μετάλλια ο "Φίλιππος" Γιαννιτσών](https://www.pellanews.gr/portal-img/single_article/84/screenshot-19-ygFEp.png?crop=487,265,0,31)
του Παύλου Νεκτάριου Παπαδόπουλου
Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησαν οι αθλητές του Συλλόγου Τάε Κβον Ντο "Φίλιππος" Γιαννιτσών. Σάρωσαν στον θεσμό που συμμετείχαν κάνοντας μάλιστα το 7Χ7! Και οι 7 αθλητές του "Φιλίππου" που συμμετείχαν, έσπασαν ρεκόρ καθώς κατάφεραν όλοι και ανέβηκαν στο βάθρο.
Πιο συγκεκριμένα συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Κύπελλο "Σταμάτης Κασσής", στις έγχρωμες ζώνες.
Το Κύπελλο ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Πανελλήνιας συμμετοχής με την επωνυμία «Σταμάτης Κάσσης 2023» ξεκίνησε το Σάββατο 18/11 στον Πολύγυρο και διήρκησε έως σήμερα, Κυριακή 19/11, με συμμετοχές συλλόγων απ' όλη τη χώρα.
Το 3ο Πανελλήνιο Κύπελλο λαμβάνει χώρα γι' άλλη μια φορά στον Πολύγυρο και η ατμόσφαιρα στην πρωτεύουσα της Χαλκιδικής ήταν άκρως αθλητική, καθώς 480 αθλητές απ’όλη την χώρα παίρνουν μέρος στους αγώνες. Μεταξύ αυτών και ο "Φίλιππος" Γιαννιτσών.
![screenshot-19-XbjsH.png](/image/original/84/screenshot-19-XbjsH.png)
![screenshot-20-x1avH.png](/image/original/84/screenshot-20-x1avH.png)
![screenshot-21-AnHvP.png](/image/original/84/screenshot-21-AnHvP.png)
![screenshot-22-gPJnv.png](/image/original/84/screenshot-22-gPJnv.png)
ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ
•Κουμάτης Νικόλας [-33 (Cadet 11-12)]
•Καζάνας Βάιος [-41 (Cadet 11-12)]
•Καραγκιοζάκη Κυριακή [-44 (Cadet 09-10)]
•Τσαμαλδούπη Λεμονιά [-52 (Junior)]
•Ανδρεάδου Σοφία [-63 (Junior)]
ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
•Ιωαννίδου Μαρία [-47 (Cadet 11-12)]
ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
•Καραγκιοζάκη Χριστίνα [-44 (Junior)]
Οι προπονητές του Φίλιππου Γιαννιτσών, Γαβριηλίδης Ιωάννης και Μυστακίδου Έλλη, έμειναν ευχαριστημένοι από την απόδοση των αθλητών τους, μετά από τρεις και τέσσερις αγώνες που έκανε ο καθένας τους!
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ
-
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν θα παίρνει αποφάσεις «σύντομα»
26 Ιουλίου 2024 -
Στο Αρσένι η Μαρία Παπαδοπούλου
26 Ιουλίου 2024 -
Χανιά: Εντοπίστηκε φυτεία 830 δενδρυλλίων κάνναβης
26 Ιουλίου 2024
ΣΧΟΛΙΑ