2-2 το ντέρμπι της Καλής με την Άψαλο (δείτε γκολ και τις καλύτερες φάσεις/βίντεο) | PellaNews

Ισόπαλοι στο ντέρμπι της Α ερασιτεχνικής για τον 1ο όμιλο η Νίκη Καλής με τον Όλυμπο Αψάλου. Μοιρασμένα σε δύο ημίχρονα τα συναισθήματα μιας και η Καλή πέτυχε τα δύο γκολ στο 1ο ημίχρονο με τους Πληκαδιώτη στο 17ο λεπτό και Κατικαρίδη στο 40ο λεπτό με την ομάδα της Αψάλου να «ανταποδίδει» στο 2ο ημίχρονο με τους Παπαδάκη στο 56ο λεπτό και τον Παπασυμεών στο 73ο λεπτό.
Το 1ο μέρος ανήκει στην Καλή που κυριάρχησε στο γήπεδο αλλά στην επανάληψη δεν μπόρεσε να κρατήσει το υπέρ της σκορ με αποτέλεσμα το ματς να έρθει στα ίσια και οι δύο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς της ισοπαλίας.
Έτσι η Άψαλος έχει 18 βαθμούς με την Καλή 17 και περιμένουν το αυριανό ματς της πρωτοπόρου Κερασιάς στο Λουτράκι για να δουν την θέση τους στην βαθμολογία.

Στο 87ο λεπτό ο Παυλίδης του Ολύμπου Αψάλου δέχτηκε κόκκινη κάρτα.

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις

Ο κόσμος στις κερκίδες ευχαριστήθηκε το ματς που είχε καλές φάσεις, δοκάρια και πολύ ένταση μεταξύ δύο ομάδων που διεκδικούν με αξιώσεις το πρωτάθλημα